Ceturtdien, 1.februārī, pirmizrādi piedzīvos animācijas klasiķes Rozes Stiebras animācijas filma "Sirds likums". Tā veidota ciešā sadarbībā ar pazīstamo mākslinieku Alekseju Naumovu, kuram tā ir debija animācijā.

Filmas pamatā ir Jāņa Ezeriņa noveles motīvi, kas ir metaforām pārbagāts stāsts, kas aicina aizdomāties par to, kas īsti ir cilvēka sirds un vai sirdi var pakļaut likuma varai? "Sirds likums" nominēta "Lielā Kristapa" balvai četrās kategorijās. Kā tai veicies? – uzzināsim 4. februārī svinīgajā "Lielā Kristapa" balvu pasniegšanas ceremonijā.

Rozes Stiebras jaunā filma aizved uz kādu karaļvalsti, kurā it kā nekā netrūkst, taču tās iedzīvotājiem sirds ir aizliegta ar likumu. Karalis ir pārliecināts, ka sirds rada tikai problēmas un arī lielus draudus varai. Taču notiek tā, ka princese, kura gatavojas kāzām, kādu nakti pils dārzā sastop svešinieku, kurš viņu apvelta ar neparastu dāvanu.

Princese iegūst sirdi, un līdz ar to pilnīgi viss sagriežas kājām gaisā. Kas īsti ir cilvēka sirds? Kā tā mūs ietekmē? Ko mums dod un ko no mums prasa? Filma aicina aizdomāties par šādiem un līdzīgiem jautājumiem, jo kā atzīst Roze Stiebra – sirds ir visvienkāršākā un vissarežģītākā lieta pasaulē vienlaicīgi.

Mūziku filmai komponējis Valts Pūce, bet filmas mākslinieks ir Aleksejs Naumovs, kas uz ekrāna radījis viņam tik raksturīgo košo krāsu kolorītu. Viens no iedvesmas avotiem viņam bijusi iemīļotā plenēra vieta - Burano sala pie Venēcijas Vidusjūrā, kas slavena ar savām košajām ainavām. Arī filmā redzamie kaķi noskatīti Burano.

Jau pirmajā tikšanās reizē režisore gleznotājam teikusi, ka grib tik krāsainu filmu, ka, skatoties to, jāuzliek saulesbrilles. Viņai ļoti vienmēr paticis rotaļīgums un brīvība, kāda valda Naumova ilustrētajās grāmatās, viņa domājusi kā tāpat viegli uzrotaļās arī filmu, bet tā nebūt nav sanācis.

Rozes Stiebras animācijas filmas "Sirds likums" pirmizrāde būs 1.februārī, kinoteātros to izrādīs no 2.februāra.