23. novembrī Dailes teātrī būs "Spēlmaņu nakts" apbalvošanas ceremonija, kurā sadalīs balvas 13 kategorijās. Ar visvairāk nominācijām šoreiz izceļas Valmieras teātris, bet visvairāk balvām nominētā izrāde ir Dailes teātra iestudējums "Rotkho". Lai arī aizvadītajā sezonā teātros vēl bija jūtama pandēmijas ietekme, žūrijas komisijai izdevās izvērtēt vairāk nekā 100 sezonas jauniestudējumu.

Aizvadītā sezona sasniegumu ziņā bijusi visai līdzena, bet šis līdzenums ir gana krāsains – šāds ir viens no žūrijas kopējiem atzinumiem par sezonu. Savā redzējumā dalās žūrijas pārstāvis, teātra kritiķis Toms Čevers.
Aizvadītajā sezonā vairāk dominēja intīmās saskarsmes teātris, ko izrāda mazajās zālēs, tāpēc vissīvākā konkurence bija, izraugoties izrādes pretendentes kategorijai "Gada mazās formas izrāde".

To, ka Valmieras teātris ļoti veiksmīgi un interesanti integrējis jaunos aktierus savā trupā izceļ arī žūrijas pārstāve Līga Ulberte, tāpat kā to, ka ļoti piesaistoši Lielajā zālē Jura Žagara vadībā sevi turpina apliecināt Dailes teātris.

Ja iepriekšējās sezonās nominācijās arvien vairāk ienāca nevalstiskie teātri, tad pagājusī sezona šim sektoram bijusi klusa, tas parādās vien dažās kategorijās. Līga Ulberte to saista ar kovid laika sekām, kas nevalstisko sektoru skāra daudz vairāk nekā lielos teātrus, tāpēc jācer, ka tas ir pārejoši.

Cik operatīvi teātri saturiskā ziņā reaģēja uz aktuālajiem notikumiem, Līga Ulberte atzīst, ka viņa gribētu redzēt, ka reaģētu vairāk nekā tas reāli bija.

No izrādēm ar vislielāko nomināciju skaitu izceļas Dailes teātra iestudējums ‘’Rotkho’’, tas žūrijas novērtējumu izpelnījies 11 reižu. Bet no teātriem visvairāk nomināciju ir Valmieras teātrim, kopā veselas 18, kaut arī ieilgušo būvdarbu dēļ teātris strādā teātra darbībai nepiemērotos, ļoti sarežģītos apstākļos. Viens no iemesliem teātra veiksmēm ir jaunie aktieri, kuriem tika dota iespēja sevi pierādīt un to viņi arī lieliski īstenoja – atzīst teātra direktore Evita Sniedze.

Kategorijā "Gada jaunais skatuves mākslinieks" balvām izvirzīti astoņi jaunie aktieri, no tiem pieci no Valmieras teātra. Kopumā "Spēlmaņu nakts" balvas pasniegs 13 kategorijās, bet par mūža ieguldījumu teātra mākslā daudzinās režisori un pedagoģi Ainu Matīsu un režisoru, aktieri un pedagogu Edmundu Freibergu.