Lai arī piedzīvotā pandēmijas situācija Latvijas teātrus skāra smagi, tā rosināja meklēt jaunus ceļus ārpus ierastajiem rāmjiem, un lielai daļai teātru tas izdevies pat ļoti veiksmīgi. Tā atzīst žūrijas pārstāvji, kas vērtēja aizvadītās sezonas izrādes, izraugoties pretendentus "Spēlmaņu nakts" balvām.

Lai izceltu teātru veikumus neparastos formātos, šoreiz izveidota arī jauna nominācija "Gada notikums digitālajā vidē".

Pārējās nominācijas ir tādas pašas kā citos gados, un nomināciju skaita ziņā līderis ir Nacionālais teātris, kam seko Jaunais Rīgas teātris un Liepājas teātris. Ļoti plaši nominācijās pārstāvēti neatkarīgie teātri, kas izcēlušies ar ļoti interesantiem un oriģināliem projektiem.

"Spēlmaņu nakts" žūrijas pārstāvji visi kā viens aizvadīto sezonu tomēr raksturo kā ļoti savādu un dīvainu.

Aizvadītā sezona aizsākās daudzsološi - ar spēcīgiem jauniestudējumiem un vairāku jaunu neatkarīgu teātru izveidi. Uzņēmusi pilnus apgriezienus, martā tā tika pilnībā sastindzināta uz vairākiem mēnešiem. Līdz maijā atkal tajā sāka atgriezties dzīvība.

Kā atzīst "Spēlmaņu nakts" žūrijas pārstāvis Eduards Liniņš - tas bija liels pārbaudījums teātriem, bet tie spēja pārorientēties uz jauniem spēles noteikumiem, tos pieņemt un attiecīgi reaģēt.

Pretendenti “Spēlmaņu nakts 2019/ 2020” balvām tika paziņoti 15. septembrī Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā.