Latvijas sporta skolu vadītājiem pēdējās nedēļas laikā pamatīgi nācies lauzīt galvu, kā turpināt dzīvi nākamo gadu laikā. Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvātie grozījumi Ministru kabineta noteikumus daudzām sporta skolām var atņemt finansējumu un liegt atvērt treniņu grupas.

Pagājušajā nedēļā Izglītības un zinātnes ministrija sporta skolām un sporta veidu federācijām izsūtīja plānotās izmaiņas Ministru kabineta noteikumos, kas paredz kārtību, kā valsts finansē profesionālās ievirzes programmas sporta skolās.

Plānotās izmaiņas izsaukušas plašu neapmierinātību. Galvenais apspriešanas temats – daudzos sporta veidos ievērojami palielināts minimālais izglītojamo skaits, kas nepieciešams, lai atvērtu treniņu grupu. Tā, piemēram, līdz šim futbolā pietika ar 10 bērniem, lai varētu atvērt grupu, bet tagad minimālais skaits palielināts līdz 16. Arī hokejā, florbolā, basketbolā un gandrīz visos pārējos sporta veidos minimālais izglītojamo skaits ir palielināts visās vecuma grupās. Sporta skolas reģionos neslēpj savu sašutumu par piedāvātajām izmaiņām.

Kāpēc paredzētas šādas izmaiņas, skaidro IZM valsts sekretāra vietnieks Sporta departamenta direktors Edgars Severs.