Spraigs stāsts, krāšņa personāžu galerija un traģikomiska intonācija raksturo daudzsēriju filmu ‘’Padomju džinsi", kas pirmizrādi piedzīvos pēc nepilnām divām nedēļām. Kamēr skatītāji filmu vēl tikai gaida, to jau augstu novērtējuši profesionāļi. Filma bija nominēta "Lielajam Kristapam" 12 kategorijās un ieguva arī trīs nozīmīgas balvas.Seriāls izvēlēts arī kā viens no 12 dalībniekiem lielākajā seriālu festivālā Eiropā.

Filma ir divu režisoru – Staņislava Tokalova un Jura Kursieša – sadarbības rezultāts, galveno lomu tajā atveido Kārlis Arnolds Avots.

Seriāla darbība notiek 1979.gadā. Tas vēl ir Brežņeva laiks, kad Latvijā valda dziļa stagnācija un nav pat vēl nojausmas par brīvības vēsmām. Tomēr ir cilvēki, kas uzdrīkstas nepakļauties. Tāds ir seriāla galvenais varonis Renārs Rubenis.

Renārs ir rokmūzikas un Rietumu kultūras fans, kurš kā pretpadomju elements nonāk čekas redzes lokā un tiek ievietots psihiatriskajā slimnīcā. Tur viņš uzsāk pagrīdes biznesu, ražojot Latvijā tik iekāroto Rietumu džinsu pakaļdarinājumus. Džinsi kļūst aizvien populārāki, savukārt Renārs iemanto anonīmās pagrīdes leģendas slavu. Bet, protams, arī čekas aģenti nesnauž.

Seriālā būs arī mīlas trīsstūris. Gan Renārs, gan čekas aģents Māris iemīlēsies somu režisorē Tīnā, kura atbraukusi uz Rīgu Dailes teātrī iestudēt "Hamletu". Tas būs pamats jo sevišķai Māra nežēlastībai pret Renāru.

Ko īsti nozīmē filmai izraudzītais žanra apzīmējums "dramēdija, skaidro režisors Staņislavs Tokalovs:".

Filmas stāsts ir sakombinēts no daudzu cilvēku stāstiem un tā pamatā ir ļoti plaša izpēte, kuras gaitā atklājušies daudzi interesanti fakti, piemēram, par Latvijā pagrīdē ražoto džinsu izcilo kvalitāti, stāsta režisors Juris Kursietis.

Arī Kārlis Arnolds Avots iedvesmu lomai smēlies no sarunām ar cilvēkiem, kas padomju laikā bija brīvdomātāji, labs palīgs viņam bija arī Alfrēda Stinkula grāmata "Mati sarkanā vējā".

Čekas aģentu Māri atveidos Igors Šelegovskis, somu režisori Tīnu – somu aktrise Āmu Milonofa. Psihiatriskās slimnīcas direktors Strautmanis būs Andris Keišs, viņa sieva, kurai ļoti patīk ārzemju mantas, Baiba Broka. Spožs aktieru ansamblis atveidos arī pacientus slimnīcā, viņu vidū būs Gundars Āboliņš, dēvēts par Profesoru, Jānis Jarāns, saukts par Fišeru, Jevgēņijs Isajevs ar iesauku Killers un citi.

Seriāls "Padomju džinsi" pirmizrādi piedzīvos 26.februārī, bet kinoteātros visā Latvijā tas būs skatāms no 1.marta.