Ar milzīgu mīlestību un azartu, kas mijas ar draudzīgu "pavilkšanu uz zoba" tapusi mecosoprāna Elīnas Garančas un maestro Raimonda Paula kopīgā programma "Ja Tevis nebūtu". 23. un 24. jūlijā tā izskanēs divos koncertos Nacionālajā teātrī.

Ar šiem koncertiem Raimonds Pauls bija iecerējis nosvinēt savu 85.jubileju jau janvārī, bet tos pārcēla pandēmijas dēļ.

Koncerta pirmā daļa būs veidota kamerstilā un tajā izskanēs dziesmu cikli ar Vizmas Belševicas un Ojāra Vācieša vārdiem, ko maestro veltījis speciāli Elīnai Garančai. Otrajā daļā abiem māksliniekiem pievienosies arī orķestris "Sinfonietta Rīga" Normunda Šnē vadībā un instrumentālā grupa Raimonda Macata vadībā un tajā skanēs mūzika no filmām un teātra izrādēm jaunos aranžējumos.

Raimonds Pauls un Elīna Garanča pirmo reizi kopīgu programmu "Baltās paslēpes" izveidoja pirms pieciem gadiem, kad abi svinēja apaļas jubilejas. Tas izvērtās par ļoti radošu, abpusēji bagātinošu un skatītājiem neaizmirstamo notikumu, un kļuva par impulsu sadarbību turpināt.

Jaunajai programmai dots nosaukums "Ja tevis nebūtu", un tajā skanēs gan Raimonda Paula speciāli Elīnas balsij rakstītie dziesmu cikli ar Vizmas Belševicas un Ojāra Vācieša vārdiem, gan populāra kino un teātra mūzika jaunos aranžējumos, ko Paula dziesmām veidoja Lolita Ritmanis, Rihards Dubra un Jēkabs Jančevskis.

Abi mākslinieki atzīst, ka viņiem ir ļoti interesanti sadarboties, jo rūpīgs un atbildīgs darbs nemitīgi vijas kopā ar draudzīgu savstarpēju apcelšanos un humoru. Raimondam Paulam tas atsauc atmiņā arī savulaik jautro sadarbību ar Elīnas mammu Anitu Garanču, kad abi strādāja kopā pie mūzikla "Meža gulbji" iestudējuma.

Teātra un kino mūzika, kas skanēs koncerta otrajā daļā, ir galvenokārt Elīnas Garančas izraudzīta. Daļa no tās ir viņai jau no bērnības mīļas dziesmas, kas tagad skanēs jaunos, dažkārt pat visai stipri neparastos aranžējumos.