Ārkārtas situācijas laikā iegādātās izrāžu biļetes apmeklētāji varēs izmantot pamazām, atsākoties teātru jaunajām sezonām. Daļu atcelto izrāžu teātri piedāvā atrādīt jau tagad, ļaujot apmeklētājiem izvēlēties sev izdevīgāko datumu vai piedāvās atdot naudu. Taču arī ar esošajiem distancēšanās ierobežojumiem atsevišķas atceltās izrādes teātri arvien nevar parādīt telpu ietilpības dēļ.

Daļa teātru tuvākajās nedēļās jau atsāk jauno sezonu un vienlaikus izrādīs ārkārtas situācijas laikā nenospēlētās izrādes. Nacionālajā teātrī kopumā ārkārtas situācijas laikā netika izrādītas 193 izrādes un ir ap 29 tūkstoši skatītāju, kam jādod iespēju izrādes noskatīties.Daļu izrāžu, ievērojot distancēšanās prasības, teātris sāks izrādīt sākot ar 5.augustu.

Tikmēr Jaunais Rīgas teātris atcēla 102 izrādes, no kurām par 10 izrādēm "Baltais helikopters" nauda biļešu īpašniekiem ir atgriezta. Pārējās izrādes, kas nav notikušas no marta līdz jūnijam teātris centīsies pārcelt, taču pagaidām noteikto ierobežojumu dēļ, savās zālēs tās vēl nevar parādīt. T

Valmieras Drāmas teātrī kopumā atceltas 72 izrādes ar vairāk nekā 10 tūkstošu skatītāju skaitu. Pašreiz, ievērojot prasības, var izmantot līdz 30% zāles ietilpības. Taču teātra vadītāja Evita Ašeradena norāda, ka pēc jau maijā izrādītajām izrādēm secināts, ka cilvēki ir gatavi nākt uz teātri, tādēļ arī Valmierā lielāko daļu izrāžu piedāvās parādīt jaunās sezonas laikā, bet iepriekš izpārdotās viesizrādes Rīgā pārceltas uz nākamā gada maiju.

Patlaban noteikts, ka pārcelto pasākumu rīkotājiem sešu mēnešu laikā pēc ārkārtas situācijas ierobežojumu atcelšanas jāpaziņo jaunie norises datumi, ko aptaujātie teātri līdz decembrim sola izdarīt.