Vieta ar savdabīgu industriālu atmosfēru ir bijušās rūpnīcas "Provodņiks" teritorija, kas atrodas Sarkandaugavā, vienā no senākajiem Rīgas rūpniecības rajoniem. Industriālais komplekss pamazām top par jaunu radošo kvartālu, kur iecerēts vienkopus pulcēt visdažādākās mākslas un kultūras aktivitātes. Lai plašāk popularizētu šo kvartālu, šo ceturtdien, 2. jūnijā, tajā notiks pirmā ekskursija, kas piedāvās iepazīt gan šīs vietas vēsturi, gan šodienu un nākotnes iespējas.

Radošā kvartāla attīstītāju komandu sastopu pie galvenās bijušās rūpnīcas "Provodņiks" ēkas, kur viņi apspriež tuvākus un tālākus darbības plānus. Piemēram, kā izveidot daudz ērtāku apmeklētāju piekļuvi teritorijai un kādiem āra vides objektiem pievērst uzmanību jau šonedēļ gaidāmajā pirmajā ekskursijā pa kvartālu.

Ekskursiju vadīs Mārtiņš Zvīdriņš, kurš ir dažādu piedzīvojumu pasākumu rīkotājs un vēstures entuziasts, kurš pats nesen pārcēlies uz dzīvi Sarkandaugavā un kura redzeslokā uzreiz nokļuvusi iespaidīgā bijušās rūpnīcas ēka.

Ekskursijas mērķis būs gan kliedēt priekšstatu, ka ēka ir pamesta, jo tajā jau tagad ļoti daudz notiek, gan arī iepazīstināt ar ēkas raibo un vairāk nekā 130 gadus garo vēsturi, kas sākās 1888.gadā ar franču krievu kopuzņēmuma "Provodņiks" izveidi, kas ražoja gumijas izstrādājumus.

Gadu gaitā milzīgais ražotņu komplekss piedzīvojis visdažādākās pārmaiņas, arī Rīgas Elektromašīnbūves laikmetu, taču nu jau ilgus gadus centrālajā ēkā nekāda ražošana nenotiek. Pirms aptuveni četriem gadiem ēkā sāka atkal atgriezties dzīvība, tika sarīkoti elektroniskās mūzikas festivāli "Kontaktor", laikmetīgās mākslas izstāde "Točka" un turpmāk ir ieceres ēku un teritoriju ap to pārvērst par aktīvu radošo kvartālu.