Neraugoties uz energoresursu krīzi, augsto inflāciju un citiem izaicinājumiem ekonomikā, trešdaļa Latvijas iedzīvotāju šovasar plāno doties ceļojumā un ceļotāju kopējais skaits pat palielināsies. Lidostā Rīga pasažieru skaits šovasar varētu atgriezties pirmskrīzes līmenī, bet vispiesardzīgāk vasaras tūrisma sezonu vērtē tūroperatori, jo ceļojumu cenas augušas vidēji par 30%.

"Swedbank" aptauja par Latvijas iedzīvotāju plāniem atvaļinājuma laikā parāda, kā gadu gaitā mainās iedzīvotāju finansiālās iespējas – var vai nevar atļauties ceļot, cik bieži un cik tālu. "Swedbank" Finanšu institūta eksperte Evija Kropa stāsta, ka ceturtā daļa aptaujāto neceļos, jo nevar to atļauties, trešdaļa ceļos pa Latviju un Baltijas valstīm, bet trešdaļa brauks uz kādu no Eiropas valstīm jeb tālāk.

Lidostas "Rīga" pārstāve Ilze Salna stāsta, ka tranzīta pasažieru skaits, protams, samazinājies, bet tiešo pasažieru skaits atgriezies pirms Covid laika līmenī un kopš gada sākuma lidosta apkalpojusi jau vairāk nekā 2,2 miljonus pasažieru. No Rīgas šobrīd var aizlidot uz 91 galamērķi un tas ir plašākais piedāvājums Baltijas valstīs.

Protams, iedzīvotāji no lidostas Rīga dodas ne tikai ceļojumos, bet arī lido uz darbu, mācībām vai apciemot radus. Latvijas tūrisma aģentu un operatoru asociācijas valdes locekle un "Vanilla Travel" vadītāja Inga Kavaca stāsta, ka ceļošana ir viļņveidīga – vispirms aprīļa beigās un maija sākumā, tad jūnijā, pēc tam septembrī, oktobrī.

Eurostat dati liecina, ka Latvijā to mājsaimniecību īpatsvars, kuri var atļauties vismaz vienu nedēļu ilgu ikgadējo atvaļinājumu pavadīt ārpus mājām, ir 71%, kas sakrīt ar Eiropas vidējo rādītāju.