Nedaudz arī par mūžību būs nākamais stāsts. Ar to sākam svētku nedēļas sēriju par to, kā dzīvo cilvēki, kuri saņēmuši visaugstāko valsts apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeni.

Bijusī Nīcas novada Otaņķu feldšerpunkta vadītāja Elza Cērpa savā feldšerpunktā strādāja 50 gadus. Viņa palīdzēja cilvēkiem no zīdaiņa vecuma līdz viņu pēdējām dienām. Vai Elza Cērpa pēc saņemšanas ir uzlikusi savu ordeni, arī to viņai Grobiņā jautāja Inga Ozola.

Elza Cērpa Triju Zvaigžņu ordeni saņēma 2017.gadā ilggadējā. Vienā darba vietā viņa nostrādājusi 50 gadus. Lai tas varētu notikt, viņas gaitās liels atbalsts bijusi ģimene, savulaik arī vietējie kolhoza priekšsēdētāji, atceras Elza Cērpa. Pašlaik viņa ir pensijā, aizraujas ar saviem hobijiem un dzīvo Grobiņā.

Latvijas Radio ar Elzu Cērpu tiekas viņas Grobiņas dzīvoklī. Viņa izcepusi zaķaušus un ābolu rausi, izdodas nogaršot arī viņas pašgatavoto piparmētru sīrupu. Tā uzzinām, ka kulinārija un sēņošana ir viena no Elzas Cērpas nodarbēm, kad laiks vairs nav jāvelta feldšeres darbam, bet notiek ikdienas būšana pensionāres statusā. Tā, esot viesmīlīgā gaisotnē, sākas saruna par piedzīvoto, kad saņemts Triju Zvaigžņu ordenis. Gan Elza pati, gan visa ģimene lepojas ar iegūto augsto apbalvojumu.