Stāsti par cilvēkiem, kuri saņēmuši Triju zvaigžņu ordeni ir nesaraujami saistīts ar Zolitūdes traģēdiju pirms septiņiem gadiem. Ugunsdzēsējs Romāns Doroņins pirms sešiem gadiem saņēma Triju zvaigžņu ordeni. Viņš ir ugunsdzēsējs ar 20 gadu stāžu, kuru turpināt vairs nebija iespējams pēc Zolitūdes traģēdijā gūtajām traumām. Augstāko valsts apbalvojumu viņam piešķīra tieši par veiktajiem glābšanas darbiem.

Atgriežoties traģiskajos notikumos pirms septiņiem gadiem Romāns atminas, ka tā bijusi parasta dežūra. Tiesa gan Zolitūde nebija Romāna un viņa brigādes kolēģu rajons, bet uz izsaukumu devušies kā papildspēki un par tur notikušo ceļā glābēji vēl nav nojautuši. Romāns ir viens no tiem ugunsdzēsējiem, kas, veicot darbus sagruvušajā veikalā, no glābēja kļuva par zem gruvešiem iesprostoto pēc otrā nogruvuma.

Triju Zvaigžņu ordeni Romāns saņēma nākamajā gadā pēc Zolitūdes traģēdijas. Par apbalvojumu ugunsdzēsējs uzzinājis no kāda medija un pēcāk saņēmis ierakstītu vēstuli no Prezidenta kancelejas un bijis ļoti pārsteigts. Tagad ordeni glabā plauktā, kastītē ar Latvijas ģerboni, bet nelielu daļu no tā reizēm nēsā.