Liberāli demokrāti, pragmatiski ideālisti un pāris šiverīgi Latvijas attīstītāji ar nesavtīgām rūpēm par azartspēļu un citu biznesu labklājību, tā tēlaini varētu raksturot cilvēkus, kas apvienojušies zem liberālo vērtību karoga – tā īsumā var raksturot triju politisko spēku apvienību "Attīstībai/ Par".

Ir dzestrs svētdienas, 11.septembra, rīts Jelgavā. Latvijas Radio devās uz skvēru pilsētas centrā, kur apvienība Attīstībai/Par izziņojusi Zemgales saraksta deputātu kandidātu tikšanos ar vēlētājiem. Vēlētāja vēl neviena nav, pirmais pie telts stāv deputāta kandidāts - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs.

Pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām "Attīstībai/ Par" priekšvēlēšanu kampaņas rīkoja jestri, tās tikai apvienotas ar grupas Galaktika koncertu. Tagad politiskais spēks savus kampaņas elementus ir mainījis - nav bezmaksas koncertu un izskatās, ka nav arī cilvēku.

Latvijas Radio pie "Attīstībai/ Par" telts nostāvēja stundu no publiski izziņotā tikšanās laika un neviens cilvēks pie telts tā arī nepienāca. Runājot ar Plešu, viņš cilvēku trūkumu skaidro ar brīvdienu.

Drīz pēc Pleša pie vēlētājiem ieradies arī ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis. Viņš pēdējo desmit gadu laikā darbojies četrās dažādās partijās - Zatlera Reformu partijā, "Vienotībā", "Saskaņā" un "Republikā", bet tagad startē "Attīstībai/ Par" Zemgales sarakstā ar augsto otro numuru.

Par “apariešiem” tautas valodā dēvētā politiskā spēka elementi - partija "Latvijas attīstībai", kustība "Par" un partija "Izaugsmei" uz Latvijas politiskās skatuves ir jau ilgāku laiku. Iepriekšējās Saeimas vēlēšanas tai nesa sen gaidītu uzrāvienu un vietu visilgāk strādājušajā valdībā demokrātiskās Latvijas vēsturē.

Tagad, pirms vēlēšanām, "Attīstībai/ Par" attapušies lielā neapmierinātībā ar premjera darbu un par vienu no savas kampaņas galvenajiem elementiem izvēlējušies tieši vēršanos pret Krišjāni Kariņu. Koalīcijas balstīšana pēc "Attīstībai/ Par" premjera kandidāta Arta Pabrika vārdiem notikusi ar sakostiem zobiem.

„Valdībā mēs esam izdarījuši lietas nevis pateicoties premjera atbalstam, bet par spīti tā trūkumam. Atstādinājām Ušakovu, atlaidām Rīgas domi, nosargājām veselības nozari, īstenojām pašvaldību reformu,” uzskaita Pabriks.

Tie ir darbi, ar kuriem "Attīstībai/ Par" pamatoti var lepoties. Kā atzīstams sasniegums jāpiemin arī gadiem muļļātās depozītsistēmas ieviešana. Arī finansējuma pieaugums aizsardzības nozarei un mediķiem, kas nācis ar visas koalīcijas atbalstu, ir novērtējami sasniegumi.