Rīgā šobrīd ir trīs universitātes slimnīcas, no tām divas ir pieaugušajiem – Rīgas Austrumu un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas. Universitātes slimnīca ir augstākā līmeņa veselības aprūpes ekselences centrs, kurā būtu jāizmeklē un jāārstē paši sarežģītākie un retākie gadījumi. Tomēr šobrīd Rīgā nav zemāku līmeņu slimnīcu, tādēļ universitātes slimnīcām jāuzņemas visu rīdzinieku aprūpe. Veselības ministrija kopā ar Rīgas domi turpina sarunas par aprūpes slimnīcu izveidi, tomēr absolūtas vienprātības šajā jautājumā abām pusēm pagaidām vēl nav.

Rīdziniekiem šobrīd ir pieejamas tikai augstākā līmeņa slimnīcas. Lai arī tajās strādā labākie jomas profesionāļi, tomēr būtu jādomā par zemāka līmeņa slimnīcas izveidi galvaspilsētā, lai universitāšu slimnīcas atslogotu un pacientus ar vieglākām saslimšanām varētu uzņemt kāda cita slimnīca. Veselības ministre Ilze Viņķele no (Attīstībai/Par!) sarunā ar Latvijas Radio skaidroja – šobrīd notiek sarunas ar Rīgas domi un veselības ministrija uzņēmusies sagatavot un Rīgas domei nosūtīt sadarbības memorandu.

Sižetā izskanējušo ideju par zemāka līmeņa slimnīcas izveidi Rīgā vērtē Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs. Viņš atzīst, ka šāda ārstniecības iestāde ir nepieciešama, bet process šobrīd ir apstājies.