Tieši pēc nedēļas, 1.februārī, kinoteātrī "Splendid Palace" pirmizrādi piedzīvos daudzu ļoti gaidītā Ināras Kolmanes spēlfilma "Mātes piens". Tās pamatā ir Noras Ikstenas pasaulē populārā romāna motīvi. Filmas darbība norit padomju gados, un tās centrā ir mātes un meitas attiecības uz sarežģītu vēstures notikumu fona. Kad filma tika iecerēta, pat nojaust nevarēja, ka šis fons atkal varētu kļūt tik aktuāls.

Filmas stāsts pamatā norit pagājušā gadsimta 70. un 80. gados. Tā centrā ir jauna, daudzsološa ārste Astra, kurai sākotnēji šķietami paveras spožas izaugsmes iespējas, līdz kāds gadījums Ļeņingradā pilnībā sagrauj viņas karjeru un drīz vien arī visu viņas dzīvi. Par vienīgo atbalstu, cīņā ar depresiju un bezspēcību, Astrai kļūst viņas meita Nora.

Kā stāsta režisore Ināra Kolmane - jau grāmatu pirmo reizi lasot, viņa to redzēja bildēs un viņai bija skaidrs, ka vēlas to ekranizēt. Vēl lielāks stimuls tam bija romāna autores Noras Ikstenas atbalsts. Kad filmu sāka uzņemt, nebija ne jausmas, ka vēsturiskais padomju laika fons tik ļoti varētu rezonēt ar šodienu.

Astras meitas Noras lomu filmā atveido Rūta Kronberga, ko jau iepazinām kā mazo Billi Ināras Kolmanes filmā "Bille". Rūta Noras lomā ir lieliska savā saspēlē ar aktrisi Maiju Doveiku, kura atveido galveno – Astras lomu. Aktrisi pēc filmas noskatīšanās arī aicinu uz sarunu, viņa atzīst, ka Astru šajā stāstā sagrauj laiks un sistēma, kas tajā valda, bet stāsts ir vispārināms un daudznozīmīgs.

Mūziku Ināras Kolmanes spēlfilmai "Mātes piens" komponējis Raimonds Tiguls. Filmas pirmizrāde būs 1.februārī kinoteātrī "Splendid Palace", no 2.februāra to izrādīs visā Latvijā.