"Pasaule cita acīm" – ir šī gada Valmieras vasaras teātra festivāla tēma, kas nozīmē, ka festivālā piedāvātās izrādes mudinās būs iecietīgākiem, saprotošākiem un atvērtākiem vienam pret otru, kas ir īpaši svarīgi šajā laikā, kad arvien vairāk dominē pretējas tendences. Festivāls sāksies 6.augustā, bet jau no šīs nedēļas Valmierā būs jūtama tā tuvošanās, jo mākslinieki pilsētvidē uzsāks aktīvi mēģināt.

Šogad festivāls būs veltīts bērniem un pusaudžiem, un kopumā piedāvās noskatīties deviņas izrādes, no tām sešas pirmizrādes. Tās aptvers plašu tēmu loku un rosinās pārdomāt šobrīd aktuālus jautājumus, kas saistās ar attiecībām ģimenē, pusaudžu seksualitāti, mobingu, paaudžu atšķirībām.

Kā allaž Valmieras festivālā – izrādes notiks ļoti dažādās vidēs – pagalmos, sporta laukumos, skolā un citviet.

Valmieras vasaras teātra festivālam šis ir sestais norises gads. Viena no tā zīmēm allaž bijusi – rādīt izrādes dažādās neparastās vietās un arī par aktuālām tēmām runāt ne tik ierastās formās.

Festivāla programmas vadītājs Jānis Znotiņš atzīst, ka šajā ziņā pandēmijas laiks pat vēl vairāk atraisījis režisoru izdomu un rezultātā šogad, piemēram, būs pat veselas četras pastaigu izrādes.

Festivāls notiks no 6. līdz 8.augustam.