Latviešiem piemītošā īpašība ar dažādiem nostāstiem un mītiem apvīt dabas objektus režisoram Uģim Oltem bija viens no ierosmes avotiem, veidojot savu debijas spēlfilmu "Upurga". Filma ir mitoloģisks trilleris, kura darbība notiek mūsdienās kādā nomaļā Latvijas nostūrī, kur ierodas filmētāju grupa, lai uzņemtu veģetāro desiņu reklāmu. Gluži praktiskā iecere ātri vien pārvēršas sirreālā mistērijā, jo mežonīgās dabas tuvums cilvēkos atraisa dziļi slēptas dziņas un emocijas.

 

Spēlfilmas "Upurga" pirmizrāde būs 3.oktobrī, bet jau 23. septembrī ceļu pie skatītājiem sāks seriāls par filmas tapšanas aizkulisēm, kas ir atsevišķa stāsta vērtas. Plašāk par Uģa Oltes debijas veikumu – Baibas Kušķes ierakstā:

Uģis Olte stāsta, ka savu debijas pilnmetrāžas spēlfilmu veidojot, viņš paturēja prātā, ka pirmā filma ir jātaisa par lietām, ko pazīst.Viņu allaž saistījusi latviešu tieksme dažādus dabas objektus apvīt ar stāstiem, veidojot tiem mitoloģisku uzslāņojumu, un tas tad arī bija impulss filmas stāstam. Arī viņam pašam šāda dabas izjūta ir tuva.

 

Filmas galvenais varonis ir piedzīvojumu gids Andrejs. Viņš dodas uz kādu nomaļu Latvijas vietu, kas saucas Upurga, kur viņu jau gaida filmēšanas grupa, kam mežainajā upes ielejā ir jāuzņem reklāma. Taču viss izvēršas pavisam citādi, jo daba sāk diktēt savus noteikumus, kas ir spēcīgāki par cilvēku plāniem, un sāk notikt ļoti dīvainas un mistiskas lietas. Arī šiem notikumiem ‘’saknes aug’’ režisora paša pieredzē.

Filmā galveno Andreja lomu atveido Igors Šelegovskis, viņa partneri ir Inga Tropa, Elvita Raginska, Rihards Sniegs un Reinis Boters.

Igors Šelegovskis filmas vajadzībām iemācījies airēt kajaku, kā arī vēl citas laivošanas prasmes. Viņa spilgtākā atmiņa no filmēšanas ir epizode, kad viņam jārāpjas ārā no apgāztas laivas. Izrādās, ka viņš tobrīd bijis uz nopietna riska robežas arī realitātē, ko gan nevienam filmēšanas laikā nav stāstījis.

Igors Šelegovskis filmu raksturo kā stāstu par vīrieša iniciāciju vissenāko dabas spēku priekšā un arī duālo dabu, kas ir katrā cilvēkā.

Līdzās profesionāliem aktieriem filmā darbojas vairāki citi dažādu radošo profesiju pārstāvji – režisore Māra Ķimele, dziedātāja Ilona Bagele, mūziķe Tīna Šipkēvica, komponists Uģis Prauliņš un dzejnieks Andris Akmentiņš. Stāsta Uģis Olte.

Uģa Oltes mitoloģiskā trillera "Upurga" pirmizrāde būs 3.oktobrī kinoteātrī "Forum Cinemas", bet jau no piektdienas, 23.septembra, filmas sociālajos tīklos varēs sākt skatīties desmit sēriju seriālu, kas iepazīstinās ar filmas tapšanas aizkulisēm, kas arī esot īpaša stāsta vērtas.