Latvija kopš Krievijas uzsāktā kara ir bijusi viena no uzticamākajām Ukrainas atbalstītājām - ne tikai palīdzot Ukrainai, bet arī mudinot un pārliecinot citas valstis vairāk ieguldīt Ukrainas uzvaras sekmēšanā. Valsts kancelejas darbinieki saskaitījuši, ka Latvijas valdības, sabiedrības un nevalstiski organizāciju un biedrību palīdzība Ukrainai divu kara gados sasniegusi vismaz 650 miljonus eiro.

Latvijas atbalsts Ukrainai tuvojas 1% no iekšzemes kopprodukta. Valsts kancelejas pārstāve Egita Diure stāsta, ka no 650 miljoniem lielākā daļa naudas – vairāk nekā 370 miljoni ieguldīti militārajā ekipējumā.

Kara bēgļiem no Ukrainas sniegta palīdzība 170 miljoni eiro, sākot no pārtikas pakām līdz sociālajiem pabalstiem un līdzekļiem latviešu valodas apguvei. Latvija 36 miljonu eiro apmērā veikusi starptautiskās iemaksas Eiropas Miera mehānismā, ANO Bērnu fondā, NATO Ukrainas palīdzības programmā un citos. Vairāk nekā 12 miljoni eiro ieguldīti Čerņihivas apgabala rekonstrukcijā, Ukrainai piešķirta arī humānā palīdzība 48 miljoni eiro.

Biedrības „Tavi draugi” vadītājs Ulvis Noviks stāsta, ka uz Ukrainu nosūtīta humānā palīdzība aptuveni 5 miljonu eiro vērtībā, palīdzība sniegta vairāk kā 45 000 ukraiņu bēgļu. Lai gan komandas kodolu veido 15 cilvēki no Latvijas un tikpat brīvprātīgie no Ukrainas, biedrības brīvprātīgo skaits sasniedzis 5000. Ulvis Noviks stāsta, ka vienlaikus ziedotājos jūtams nogurums no kara.

"Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta stāsta, ka 90 labdarības organizācijas kopš kara sākuma savākušas 60 miljonus eiro, bet ziedot. lv piesaistījis 24,8 miljonus un visregulārāk ziedo cilvēki vecumā ap 50 gadiem.

Ne visu atbalstu, protams, var novērtēt naudā. Uzņēmumi un privātpersonas ziedojuši pārtiku, apģērbu un automašīnas, bet brīvprātīgie visā Latvijā pinuši maskēšanās tīklus, gatavojuši ierakumu sveces un adījuši zeķes.