"Mums vajag, lai Parīzē plīvotu Ukrainas karogs, lai tur būtu Ukrainas komanda un visa pasaule redzētu, ka pilna apmēra iebrukuma laikā mēs turpinām cīnīties," tā Ukrainas Olimpiskās komitejas vadītājs Vadims Gutcaits pauda intervijā Latvijas Radio korespondentei Ukrainā Indrai  Sprancei.

Tas ir Gutcaita personiskais viedoklis – oficiāli Ukraina šobrīd vēl nav pieņēmusi nekādu lēmumu, kā reaģēs uz iespējamo Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību Parīzes olimpiskajās spēlēs kā neitrāliem sportistiem. 

Karazina Harkivas Nacionālās universitātes pārstāvis Maksims Folomejevs vietējam medijam izrādīja Krievijas izpostīto universitātes sporta kompleksu.

"Te ir sporta komplekss "Karazinskij". Visi universitātes studenti miera laikā varēja šeit nodarboties ar sportu, uzlabot savu veselību.  Agresorvalsts izdomāja, ka te ir kaut kāds militārais objekts.  Un tieši uz šejieni – nevis netīšām, bet mērķēti – tika noorganizētas divas aviombumbas... no mūsu kaimiņiem. No mūsu "labajiem kaimiņiem"," viņš sacīja.

Harkivas sporta komplekss tika sabombardēts 2022. gada 5. martā. Viena no aviobumbām daļēji sagrāva telpas, kur trenējās Ukraiņu paukotāju klubs "Unifext". Rezultātā – valsts galvenais paukotāju klubs palika bez treniņu zāles.

Kopš Krievijas pilna apmēra iebrukuma sākuma visā Ukrainā iznīcīnāti gandrīz 500 sporta infrastruktūras objekti, bet sportisti turpina trenēties!

Kā tas notiek, dokumentējis ukraiņu fotogrāfs, sporta žurnālists Mikola Sineļnikovs. Viņš deviņus mēnešus apbraukājis Ukrainas pilsētas un sagatavojis īpašu fotogrāfiju sēriju.