"Speciālā informatīvā operācija" – tā Ukrainas Dezinformācijas apkarošanas centrā raksturo milzīgo nepatiesas informācijas apjomu, ko Krievijas kontrolētie sociālo mediju konti izplata par Ukrainu. Krievijas mērķis ir sašķelt Ukrainas sabiedrību, veicināt iedzīvotāju neuzticību pie varas esošajiem un panākt, lai starptautiskā sabiedrība novērstos no Ukrainas.

"Nu, divi gadi karam!… Mēs jau visi… Nu, jau vairs nav spēka, saprotiet!? Ir jau labi tā pie televizoru ekrāniem, dīvānos sēdēt un spriest – "tur Ukraina karo". Bet jūs pasēdiet! Mēs pusotru gadu pagrabā nosēdējām, bet tagad ausis sāp, neko vairs nevaru, jo pagrabā nosēdēt.. ziemā!"

Tā saka Natālija. Neliela auguma sirmgalve, kuru sastopu uz ielas Limanas pilsētā, Doneckas apgabalā Ukrainas austrumos. Sajūtas šeit Limanā ir dursku spocīgas. Ik pa brīdim dzirdama šāvienu duna no netālās frontes.

Visapkārt tukši un pamatīgi izspostīti daudzstāvu dzīvojamo ēku kvartāli. Reti kura ēka ir vesela un vēl ar logiem.

"Nav droši.. kāda drošība.. jūs jau pati redzat, kas te notiek. Protams, ka nedroši un ļoti nedroši, bet ko lai dara? Lai brauktu prom, vajag naudu," atzīst Natālija.

Kundze stāsta, ka neuzticas Ukrainas valdībai – visi visapkārt esot korumpēti. Saruna raisa iespaidu, ka esmu sastapusi tā dēvēto "gaidītāju". Tie ir cilvēki, kas dzīvo Krievijas propagandas iespaidā un varbūt klusībā gaida Krievijas armijas ienākšanu. Mēģinu noskaidrot Natālijas uzskatus par to, kas ir vainīgs pie Krievijas iebrukuma Ukrainā?