Esam satriekti, ka karš vēl nav beidzies, tā Latvijas Radio stāsta Kijivas iedzīvotāja Marija Korobko, kura jau kara sākumā devās bēgļu gaitās. Marija šobrīd atrodas Rumānijā un ir gatava mēneša laikā izlemt, vai atgriezties dzimtenē.

"Tas bija otrās dienas rīts. Pirmajā kara dienā es vēl biju diezgan mierīga. Mums palūdza uzticēties mūsu armijai," tā savu stāstu par to, kā devās prom no Ukrainas, iesāk 23 gadus vecā Marija Korobko. Līdz kara otrajai dienai viņa bija Kijivas iedzīvotāja, taču tagad atrodas Rumānijā. Kopš Marijas aizbraukšanas ir pagājis vairāk nekā pusotrs mēnesis, un šobrīd viņa atrodas Rumānijā, Klužas-Napokas pilsētā. Latvijas Radio šo sievieti iepazina pirms aptuveni mēneša Moldovas galvaspilsētā Kišiņevā.

"Mēs ļoti ilgi nevarējām atrast dzīvokli īrei, tas bija galvenais iemesls, kāpēc pārcēlāmies. Mums ir trīs kaķi. Ir grūti atrast mājvietu arī viņiem.

Un mēs arī negribam īrēt ilgtermiņā, neesam gatavi ilgi palikt. Ja domājam par to, kurā valstī mēs gribētu dzīvot, tad tā ir Ukraina. Tāpēc gribējām palikt tuvu, tā arī nonācām Klužā," stāsta Marija.

Par to, kā devās prom no dzimtenes, Marija Latvijas Radio pastāstīja pirmajā tikšanās reizē Kišiņevā, kur tobrīd izmantoja Moldovas Universitātes Mediju centra telpas darbam.