Latvijas Banka savas funkcijas var veikt efektīvāk, tostarp tās darbībai paredzēto budžetu būtu iespējams samazināt, arī analītisko darbu organizēt efektīvāk. Vienlaikus būtu svarīgi rūpēties par pietiekamu viedokļu daudzveidību Latvijas Bankas padomē – šādus uzlabojumus Latvijas centrālās bankas darbībā redz Uldis Cērps, kurš paziņojis par savu kandidatūru uz Latvijas Bankas prezidenta amatu.

Lai arī vakar Saeima lēma, ka Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātus varēs izvirzīt no 22.novembra, jau tagad politiķi ir sākuši sarunas ar vairākiem publiskā telpā izskanējušiem pretendentiem. Proti, Latvijas Bankas padomes locekli Mārtiņu Kazāku, bijušo Finanšu ministrijas valsts sekretāri Sanitu Bajāri un Fiskālās disciplīnas padomes locekli Innu Šteinbuku. Viņi ir arī jau apliecinājuši gatavību ieņemt šo amatu.

Šonedēļ šo pretendentu pulkam ir piepulcējies vēl viens - bijušais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Uldis Cērps. Pēc darba komisijā, Cērps ilgus gadus strādājis banku uzraudzībā Zviedrijā, bet pašlaik strādā Apvienoto Arābu Emirātu Centrālajā bankā par prezidenta padomnieku. Intervjiā vaicājam, kāpēc viņš nolēma pieteikties šai augstā amata vakancei un kā grib mainīt Latvijas Banku seju.