No 20. septembra Talsu novada muzejā būs skatāma latviešu izcelsmes amerikāņu fotogrāfa Ulvja Alberta personālizstāde, kas fotogrāfa 80. jubilejas gadā tapusi sadarbībā ar mākslas galeriju „Birkenfelds”.

Pasaulē Ulvis Alberts zināms ar amerikāņu aktieru, mūziķu, un sabiedrībā pazīstamu personību portretu fotogrāfijām, viņš fotografējis rakstnieku un dzejnieku Čārlzu Bukovski, mūziķi Deividu Boviju, Džimiju Hendriksu, kino režisoru Stīvenu Spilbergu un citas pasaules slavenības. Daļu no unikālajām fotogrāfijām tagad varēs aplūkot Talsu novada muzejā.

Tas ir vesels laikmets, kas atklājas fotogrāfa Ulvja Alberta darbos, uzsver Talsu novada muzeja direktors Uldis Jaunzems-Pētersons. Daļa no fotogrāfijās fiksētajām pasaulē zināmām personībām ir devušies mūžībā, citi turpina būt joprojām sabiedriski aktīvi un ļoti atpazīstami cilvēki, kurus latviešu izcelsmes amerikāņu fotogrāfs fiksējis dažādās dzīves situācijās, kas savulaik publicētas arī laikrakstos.

Talsu novada muzejā būs skatāma arī kino pasaulē zināmā tēla Supermena atveidotāja Kristofera Rīva fotogrāfijas, turpina muzeja direktors. Vesela zāles daļa būs veltīta pokera spēlmaņu portretu fotogrāfijām.

1976. gadā, sākot dzīvi Holivudā, Ulvis Alberts uzsāka darbu pie projekta “Ledusskapis”. Sākotnējā iecere bija veikt pētījumu, kas ir ledusskapī slaveniem cilvēkiem – aktieriem, mūziķiem, producentiem, modelēm, komediantiem u. c. Darba gaitā interese par ledusskapja saturu, pārauga interesē par pašu portretējamo. Projekta dalībnieku vidū bija, piemēram, rakstnieks Čārlzs Bukovskis (Charles Bukowski), mākslinieks Eds Rušča (Edward Joseph Ruscha), kinorežisors Stīvens Spīlbergs u.c. Kaut nedaudz iejusties šajā stāstā par ledusskapi, būs iespēja arī muzeja apmeklētājiem, atklāj direktors.

Mākslas galerijas „Birkenfelds” vadītājs un īpašnieks Toms Zvirbulis uzsver iespēju fotogrāfijas parādīt tieši ārpus galvaspilsētas, tāpēc izstāde Talsu novada muzejā ir gaidīts notikums, kas ļauj iepazīt fotogrāfa Ulvja Alberta darbus klātienē plašākai auditorijai, turklāt tas notiek viņa 80.jubilejas gada laikā. Ulvis Alberts savu lielāko mūža daļu ir nodzīvojis Amerikā, kur pārcēlās viņa ģimene 1945. gadā. Fotogrāfa arhīvs glabājas galerijas „Birkenfelds” paspārnē. Toms Zvirbulis uzsver, ka fotogrāfs dzīvoja laikā, kad nebija iespējas fotografēt katram, kā tas ir šodien, tāpēc fotogrāfijām, kas nonāca publiskā telpā, bija īpaša nozīme.

Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 30. oktobrim. Tās atklāšana iecerēta šajā sestdienā, kad, klausoties vinila plates un šķirstot foto grāmatas, būs iespēja klātienē satikt arī pašu fotogrāfu Ulvi Albertu. Izstādē apmeklētājiem būs iespēja redzēt 60 autora darbus.