Uz Lielupes pie Mellužiem Jūrmalā pēdējā gada laikā tapušas vairākas peldošās mājas. Vietējie iedzīvotāji ir satraukti, cik tas ir likumīgi. Cilvēki jautā - vai šādai būvniecībai visas atļaujas ir saņemtas un kurš kontrolē šādu būvju rašanos?

Netālu no Mellužu peldvietas Lielupē slejas jauna būve uz ūdens, kuras, spriežot pēc sastapto iedzīvotāju teiktā, iepriekšējā gadā tur nebija. Netālu no šīs ēkas tapusi vēl cita būve, kas arī atrodas uz ūdens. Abu peldošo ēku saimniekus mums neizdevās sastapt, taču uzklausījām iedzīvotājus.

- Kas par namiņu? Nē, pagājušajā gadā tas nebija. Vai tas ir legāli uzstādīts? Upe tomēr ir valsts īpašums – gan jūsu, gan mans. Es nesaprotu, kāpēc tas te ir.

- [Pērn], man liekas, tas te nebija. Kam tas pieder? Laikam cilvēkam ir māja un viņš izpirka šo teritoriju. [Pērn] es neredzēju. Šī ir pirmā, ko redzu. Izskatās kā māja. Cilvēkam ir ērti, bet mums?

- Netraucē. Man patīk.

- Zemes nav, tad viņam laikam zemes nodoklis nav jāmaksā. Varētu būt likumīgi. Viņam jau māja uz zemes nav. Te jau ir kā, piemēram, Laosā, kur lieli nodokļi jāmaksā par māju uz zemes, bet uz ūdens ne un tur viņi dzīvo. Tās gan ir uz pontoniem, peldošas, bet uz Rīgu jau neaizpeldēs.

Iedzīvotāji man taujāja, vai šāda būvju parādīšanās ir saskaņota ar pašvaldību un citām atbildīgajām iestādēm. Tāpat jūrmalnieki ir uztraukti par tauvas joslas nepieejamību. Kāda iedzīvotāja sacīja, ka nopirkusi zemi blakus peldošajai mājai un, lai gan solīts, ka viņa varēšot pārvietoties blakus ūdenim, tagad viss ir ciet un viņai jāmēro garāks ceļš uz peldvietu.