Uzņēmums "Tixico" izstrādā biļešu tirgošanas aplikāciju, ar ko varēs izskaust spekulantus un kontrolēt otrreizēju biļešu tirdzniecību. Piemēram, ja cilvēks pārdod savu iepriekš uz koncertu iegādāto biļeti, pēc notirgošanas viņam tā vairs nav pieejama. Tādā veidā nav iespējams vienu biļeti pārdot vairākiem cilvēkiem. Turklāt, pasākumu organizētāji varēs kontrolēt cenas, par kādām biļetes varēs pārdot tālāk. 

"Mēs piedāvājam biļešu pārdošanas risinājumu, kas ir bāzēts blokķēdes tehnoloģijā, kas lietotājiem nodrošina iespēju būt drošiem par to, ka, ja viņi iegādājas biļetes otrreizējā tirgū, tās nebūs viltotas, plus izskaust biļešu spekulantus, plus tas dod pasākumu organizatoriem iegūt zināmu komisijas maksu no biļešu pārdošanas otrreizējā tirgū,"skaidro uzņēmuma "Tixico" vadītājs Edmunds Vucāns.

"Blokķēde pati par sevi ir decentralizēta datu bāze, kas ļauj pati pārliecināties par datu pareizību, drošumu, uz tā nav iespējams veikt nekādu viltošanu. Noteikti daudzi klausītāji ir dzirdējuši par dažādām kriptovalūtām, tostarp, bitcoiniem, tā tehnoloģija, kas šo visu darbina un nodrošina, ka tas ir iespējams, ir blokķēde," turpina Vucāns.