Kas notiek, ja režisors uz brīdi kļūst nevis par to, kurš rīko un uzdod rīkojumus, bet pats nonāk aktiera jautājumu krustugunīs un ļaujas spontānai improvizācijai? Šādu iespēju iepazīt teātra režisorus no citas puses mājsēdes laikā sagādājis nevalstiskais teātris “Dirty Deal Teatro” jaunā tiešsaistes raidījumu ciklā “Č(v)akarēšana”, ko varētu tulkot kā “vakarēšanu ar nelieliem čakarēšanas elementiem”. Tajā režisori stāsta gan par savām tuvāko izrāžu iecerēm, gan atbild uz negaidītiem jautājumiem. Pirmajā labsirdīgajā “Č(v)akarēšanā” ielūkojās un ar raidījuma komandu sarunājās Māra Rozenberga.

Aktieris Jānis Kronis laiski atzvēlies dīvānā, zaļām zeķēm kājās, ir redzams vienā ekrānā. Otrā ekrānā ir režisors Valters Sīlis – viens pats tukšā, melnā teātra zālē uz maza soliņa, gluži kā nopratināšanā. Tomēr noskaņojums ir dauzonīgi draudzīgs. Viņi abi atrodas “Dirty Deal Teatro”, bet tāpat kā skatītāji – katrs savā telpā.

Tas ir fragments no pirmās “Č(v)vakarēšanas”, kas gaisā gāja pagājušonedēļ. Raidījumu cikla ideja pieder teātra direktorei Annai Sīlei, bet sarunu dramaturģiju veido Linda Rudene.

Apmēram stundu garajā sarunā režisoram ik pa brīdim jāizpilda arī kādi uzdevumi un jāļaujas avantūrām. Dramaturģe Linda Rudene stāsta, kā tulkojams raidījumu cikla nosaukums “Č(v)akarēšana”.

“Es ceru, ka šis nosaukums ieiesies tautās! Jo, kopš mēs izdomājām šo nosaukumu, vismaz es to diezgan bieži jau izmantoju sadzīvē. Tas vienkārši caur joku pasaka skatītājam, ka tā nebūs vienkārši saruna, bet ka tā atmosfēra ir vērsta uz humoru. Tā teikt, vakarēšana ar nelieliem čakarēšanas elementiem,” smejas Rudene.

Nosaukuma autors ir aktieris Jānis Kronis, kurš ir arī raidījumu cikla vadītājs.