Pretēji iepriekš paustajam valdības vadītājs Krišjānis Kariņš no „Jaunās Vienotības” šodien tomēr vēl nenāks klajā ar piedāvājumu par valdības paplašināšanu, to atliekot, visticamāk, par nedēļu – līdz Valsts prezidenta noliktajam termiņam.

Valdības potenciālās jaunpienācējas – Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) – Saeimas frakcijas vadītājs un partijas priekšsēdētājs Viktors Valainis uzsver, ka divus mēnešus runāts par valstī būtiskām tēmām, piemēram, izglītību, veselības aprūpi, darbaspēka pieejamību. Un tagad ir pienācis laiks premjeram sākt rīkoties, jo ir uzlikta ļoti augsta politiskās atbildības latiņa.

Tātad no Kariņa gaidāmā paziņojuma Zaļo un zemnieku savienība drīzāk sagaida sarunu turpinājumu, kā īstenot premjera izvirzītās piecas prioritātes. ZZS viens no līderiem arī akcentēja, ka Kariņš attiecīgos piecus jautājumus pieteicis, jo uzskata tos kā ļoti svarīgus valsts izaugsmei, bet reizē valdības vadītājs neredzējis, kā tos pilnvērtīgi īstenot kopā tikai ar pašreizējiem koalīcijas partneriem.

Valainis skaidro, ka bijis pietiekami daudz laika, lai sagatavotos un varētu ar sarunām par šiem jautājumiem finišēt atbilstoši atlikušajam termiņam. Tā politiķis komentēja Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča minēto termiņu - augusta vidu un augusta otro pusi skaidrībai par valdības nākotni.