Latvijai nevajadzētu palielināt to robežvērtību, no kuras uz valsti tiek attiecināta pašizolācijas prasība, no 16 uz 25 Covid-19 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, šādu nostāju šorīt Latvijas Radio pauda veselības ministre Ilze Viņķele(Attīstībai/ Par!). Viņa uzsvēra, ka spiediens celt minēto slieksni ir liels, tomēr, pēc ministres domām, Latvijai nevajadzētu apdraudēt sabiedrības veselību ekonomisko labumu dēļ.

„Ja kaimiņam deg māja, diezin vai jūs samazināsiet drošības prasības savā mājā,” salīdzināja politiķe.

Tā vietā Veselības ministrija 15.septembrī valdībā prezentēs ierosinājumu samazināt pašizolācijas termiņu no 14 uz 10 dienām.

Pretēju viedokli – proti, ka Latvijai vajadzētu celt minēto Covid-19 saslimstības rādītāju slieksni – šorīt Latvijas Radio pauda iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens no „KPV LV”.

Ģirģens norādīja, ka ar savas partijas biedru – ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu – jau pirms Lietuva un Igaunija paaugstināja Covid-19 saslimstības rādītāju slieksni, pēc kura nepieciešama pašizolācija, valdībā esot ierosinājuši paaugstināt tā dēvēto kumulatīvo rādītāju no 16 uz 25. Tas esot nepieciešams, jo jau pašlaik Latvijai ir milzīgs parādu slogs un tas tikai palielinās. Ģirģens uzskata, ka ir daudz citu iespēju, kā ierobežot saslimstību ar bīstamo koronavīrusu, ļaujot ātrāk atkopties valsts ekonomiskajai situācijai, tādējādi mazinot milzīgo parādu nastu.