Ar moderno tehnoloģiju palīdzību veidoti mākslas darbi, teātra izrādes, multimediālas instalācijas, projekcijas – tāds solās būt Valmieras pirmais starptautiskais multimediju festivāls, kas no 27. februāra dažādās pilsētas vietās norisināsies visu šo nedēļu.

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā top viens no festivāla darbiem – multimediāla instalācija „Noturēties virs ūdens”, to gatavo 4.kursa audzēkņi kopā ar mākslinieci Karīnu Vītiņu un kas būs skatāma bijušajā Valmieras peldbaseinā.

Multimediju tēma festivālam nav izraudzīta nejauši, jo Valmierā modernās tehnoloģijas un audio vizuālo komunikāciju apgūst gan Dizaina un mākslas vidusskolā, gan arī turpināt mācīties Vidzemes augstskolā, kur ir izveidota interaktīvo mediju laboratorija.

Nedēļas garumā no šodienas līdz svētdienai būs skatāmi dažādi multimediāli mākslas darbi, stāsta programmas „Dinamiskā pilsēta” projektu vadītāja Liene Jakobsone. Festivāla norises būs dažādās Valmieras vietās, gan iekštelpās, gan pilsētvidē.

Valmieras Starptautiskais multimedija festivāls ir arī turpinājums tam darbam, kas tika ieguldīts kultūras jomā Valmierai kandidējot Eiropas kultūras galvaspilsētas titulam 2027.gadā, šo titulu gan izcīnīja Liepāja, bet iesāktās iestrādes programmā „Dinamiskā pilsēta” Valmierā tiek turpinātas. Un ar šo multimediju festivālu saistās arī vēl tālākas ieceres.

Festivāla mākslas programmu papildinās arī starptautisks forums “Vai jaunietim vajag kultūru?” par  mākslas un kultūras produktu veidošanu jauniešu auditorijai.