Šodien, 13. janvārī, Valmierā ar koncertu „Ziema. Mūzika. Pārsteigums” sākies Ziemas mūzikas festivāls. Šis festivāls janvāra sākumā Valmierā jau ir ar ilgu gadu tradīcijām, taču, protams, pandēmija arī tā norisē viesusi savas korekcijas. Aizvadītajā gadā to nācās atcelt un arī šogad bija jādomā par drošības pasākumiem, kuru dēļ divi koncerti nenotiks un arī pati festivāla norise būs neierastāka, kā tā bija pirms pandēmijas.

Kad aizvadīti Ziemassvētki un sagaidīts Jaunais gads, Valmierā tradicionāli ir laiks mūzikai, kurā satiekas gan topošie, gan jau pieredzējušie mūziķi. Šo festivāla tradīciju, kā stāsta Valmieras Mūzikas skolas direktore Inese Sudraba, savulaik iedibina pianiste Jautrīte Putniņa, tolaik tas ir Senās mūzikas festivāls.

Katru gadu Ziemas mūzikas festivālā ir sava tematika un tiek meklētas arī jaunas formas, šogad viens no akcentiem ir jaunais Valmieras novads, jo nu klāt Valmieras Mūzikas skolai nākušas arī citas mācību iestādes, kurās bērni un jaunieši apgūst mūziku.

Sāksies Ziemas mūzikas festivāls ar koncertu „Ziema. Mūzika. Pārsteigums”,  kurā uzstāsies Valmieras novada mūzikas skolu pedagogi. Ne velti šī koncerta nosaukumā ir vārds "pārsteigums", jo skolotāji, kas ikdienā māca bērnus un koncertos lielākoties ir līdzjutēju rindās, nu paši būs uz skatuves.

Festivāls ilgs līdz svētdienai un to noslēgs koncerts „Debesceļi” Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā, kur skanēs ērģeles kopā ar citiem mūzikas instrumentiem.