Ar distancēšanos, ierobežotu skatītāju skaistu un ievērojot drošības pasākumus, bet Valmieras vasaras teātra festivāls būs. Nedēļas nogalē, no 7. līdz 9. augustam, trīs dienas Valmieras pilsētvidē – estrādē, sporta laukumā, pļavā, skolas pagrabā un citviet – būs piecas pirmizrādes pieaugušajiem, kā arī bērniem un pat arī distancētais disko.

"Burvīga pieredze šeit Valmierā, var satikt kolēģus, tā forša aktieru, profesionālo aktieru radošā nometne ir un atmosfēra šeit superīga," tā gatavošanos festivālam, kas jau rit Valmierā un savu piedalīšanos tajā raksturo aktieris Arturs Krūzkops.

Viņš piedalās izrādē „Uzvara ir mirklis”, kas norisināsies futbola laukumā, jo izrāde ir par leģendāro Latvijas un Turcijas futbola izlašu spēli pirms 17 gadiem, kad Latvija pirmoreiz iekļuva Eiropas čempionāta finālā.

Izrāde būs savā ziņā spēles rekonstrukcija, kuras gaitā aktieri un režisors Valters Sīlis meklē atbildi, kas notiek, kad uzvara kļūst par atmiņām.

Ja šis iestudējums aizritēs futbola laukumā, tad režisores Ingas Tropas izrāde-instalācija „Vijolīšu apsēstība” norisināsies Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 12 telpās un būtībā skatītājs būs viens ar redzēto un savām emocijām.

Izrāde „Vijolīšu apsēstība” ir stāsts, jeb tikšanās ar japāņu mākslinieci Jajoi Kusamu.

Kopumā festivālā būs piecas pirmizrādes pieaugušajiem, kuru tematiku festivāla direktors Reinis Suhanovs raksturo saistītu arī ar šo laiku.

Festivāla noslēguma dienā, kas sakrīt ar režisora Oļģerta Krodera 99.jubileju, Valmierā tiks atklāts viņam veltītais mākslas objekts „Krodera ābele”.