Valsts Liepājas teātrim varētu piešķirt aptuveni 200 tūkstošus eiro. Tā ir provizoriskā naudas summa, kas varētu nonākt teātra budžetā šajā pandēmijas laikā. Par to Latvijas Radio informēja Kultūras ministrija izveidotās darba grupas vadītājs.

Pagājušā gadā Liepājas teātris kā pašvaldības kapitālsabiedrība nevarēja pretendēt uz valsts finansējumu Covid -19 seku novēršanai. Kultūras ministrijas izveidotā darba grupa iesnieguši priekšlikumu situācijas risināšanai.

Liepājas teātrī šajās dienas valda pilnīgs klusums. Ēkā atrodas vien teātra direktors, dežurants un grāmatvedis. Tādā neierastā klusumā, kur parasti jau dienas laikā notiek sagatavošanās vakara izrādēm, ievērojot distancēšanos, tiekos ar teātra direktoru Herbertu Laukšteinu. Viņš ar zināmu baltu skaudību pacilāti stāsta, ka, piemēram, Izraēlā teātra dzīve jau iegājusi ierastās sliedēs un dzīve mutuļojot.

Liepājas teātra radošā komanda ir sarūpējusi sešas jaunas izrādes, kuras skatītāji nav redzējuši, stāsta direktors Herberts Laukšteins. Darbinieki ir devušies atvaļinājumā, jo praktiski nav ko šobrīd darīt, uzsver direktors. Tagad labi izveidotajai tehniskai un radošai komandai iestājies gaidīšanas režīms.

Algas darbiniekiem sarukušas par vidēji 25%, jo nav iespējams samaksāt par papildus noslodzi, stāsta direktors. Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieks uz izveidotās darba grupas vadītājs Uldis Zariņš skaidro, ka bija nepieciešams rast risinājumu problēmai, ko aktualizēja Liepājas teātris pagājušā gadā, kad, atšķirībā no valsts teātriem, tas nevarēja saņemt valsts atbalstu covid 19 krīzes laikā. Darba grupa jau februārī iesniedza ministrijā trīs iespējamos variantus situācijas risināšanai.

Uldis Zariņš arī skaidro, kādi būs turpmākie soļi, lai Liepājas teātris tiešām varētu saņemt atbalstu.