Dzīve vardarbībā atstāj nopietnu nospiedumu uz cilvēka pasaules uztveri, uz viņa attiecībām ar citiem cilvēkiem. Tā sagrauj personību. Bērnam, kas audzis vardarbīgā ģimenē, ik uz soļa redzējis vardarbību, ir daudz lielāks risks iekļūt vardarbīgās attiecībās – pašam kļūt gan par varmāku, vai tieši otrādi – par upuri. Līdzīgi kā bumba ar laika degli, arī upuris kādā brīdī var kļūt par varmāku. Kā to pārtraukt?
Jau ceturtdien trīs pieci.lv dīdžeji dosies stikla studijā, lai rosinātu sabiedrību "Dod pieci!" labdarības maratonā ziedot vardarbības upuriem. Tuvojoties šim notikumam, sabiedriskie mediji kopā ar "Re:Baltica" pētīja, kādas ir problēmas un iespējamie risinājumi, lai vardarbību novērstu. Šodien sērijas noslēdzošajā ierakstā Zanda Ozola-Balode no Latvijas TV par to, kā pārraut vardarbības loku, kurā iekļūst bērni, kas pieredzējuši vardarbību. Upuri atkal cieš vai paši kļūst par varmākām un dara pāri citiem.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (1)
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X