ASV galvaspilsētā Vašingtonā no šodienas, 9. jūlija, līdz 11. jūlijam norisināsies NATO valstu un valdību vadītāju sanāksme, jeb NATO samits. Tajā atzīmēs Ziemeļatlantijas līguma parakstīšanas 75. gadadienu.

Latvijas aizsardzības ministra padomnieks un Ārpolitikas institūta pētnieks Imants Lieģis Latvijas Radio atzina, ka gan pirms 75 gadiem, gan pašlaik galvenais drauds ir Maskava, un NATO vērtība ir bijusi Padomju Savienības izvēršanās apturēšana. Mūsdienās šī 32 valstu alianse sastopas ar mainītām vērtībām pasaulē, taču draudi palikuši tie paši - vērtē Lieģis.

NATO samitā sagaidāmi arī paziņojumi par finansiālās un militārās palīdzības piešķiršanu Ukrainai. Iepriekš to telekanālam "ABC News" apstiprinājis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs. Raidorganizācija „Voice of America” norāda, ka samitā varētu paziņot par jauniem soļiem Ukrainas pretgaisa aizsardzības stiprināšanai, kas ir īpaši aktuāli pēc vakar Krievijas īstenotās masīvās raķešu apšaudes, kurā nogalināti vismaz 37 cilvēki, viņu vidū trīs bērni.