Radošs un eksperimentāls gars raksturo izstādi "Novatoru klubs", ko 30.septembrī atklās ārtelpās, VEF teritorijā. Izstādes ideja pieder biedrībai "VEFRESH", kas veicina inovāciju attīstību vēsturiskajā Valsts elektrotehniskās fabrikas teritorijā. Izstādes mērķis - atgādināt par unikālo VEF mantojumu caur mūsdienīgiem un novatoriskiem mākslas darbiem.

Izstādē piedalās seši jaunās paaudzes mākslinieki ar papildinātās realitātes darbiem, kuros dažādi interpretē VEF izgudrojumus. Izstādes darbi vidē nav redzami fiziskā veidolā, bet gan apskatāmi tikai ar viedtālruņa palīdzību.

VEF teritorijā Latvijas Radio tiekas ar izstādes kuratori Tīnu Pētersoni un vienu no māksliniekiem Eltonu Kūnu. Tā kā izstādes objekti nav redzami reālajā vidē, bet tikai ar viedtālruņa palīdzību, tad vispirms telefonā lejupjāielādē aplikācija "SAN app" un tad arī var sākties objektu apskate.

Vispirms dodamies aplūkot vienu no diviem Eltona Kūna darbiem, kas ir interpretācija par VEFā radīto pedāļu ģeneratoru, tapušu 30. gadu nogalē.

Izstādē piedalās arī Santa France ar savu redzējumu par ēdināšanas kombinātu "Vefietis", Aleksandrs Breže, kurš pievērsies radioaparātam VEF – 202, Gustavs Voldemārs Lociks, kuru iedvesmojis mikroprocesora komplekts – UMK 1. Kristiānas Marijas Sproģes darbs savukārt apskatāms ārpus VEF teritorijas, stāvot uz VEF tilta un lūkojoties uz ēku Brīvības un Bērzaunes ielas krustojumā, kur savulaik atradās tā sauktā gaismas avīze. Unikāls objekts Rīgas pilsētvidē, ko izveidoja 1967.-ajā gadā un kas darbojās kā tablo, ziņojot par aktuāliem notikumiem kā VEFā, tā visā Latvijā.

Papildinātās realitātes izstāde "Novatoru klubs" VEF teritorijā būs apskatāma divus mēnešus, līdz 30.novembrim.