Tie būs „Latviešu šausmu stāsti” Georgija Surkova režijā, kas savu pirmizrādi piedzīvos šīs nedēļas nogalē. Tieši ar šo izrādi, ko tās veidotāji definējuši kā mistisko drāmu, arī tiks atklāta jaunā Daugavpils teātra sezona. Šajā izrādē Daugavpils teātra skatītājiem būs iespēja ne tikai iepazīties ar dažādu latviešu autoru tumšākajos iztēles nostūros radītajiem stāstiem, kuri tapuši pēdējo simts gadu laikā, bet arī ļauties plašajai sajūtu gammai, ko dāvā šausmu žanrs teātrī.

 

Latviešu literatūrā šausmu stāsti nav bieža parādība, šausmu žanrs teātrī - retums. Tieši to uz Daugavpils teātra skatuves, pateicoties Bārbalas Simsones 2016. gadā sastādītajam krājumam „Latviešu šausmu stāsti”, šobrīd iestudē režisors Georgijs Surkovs.

 

Daugavpils teātra aktrise Zanda Mankopa uz teātra skatuves piedzīvo vairākas pārvērtības un pa savam izdzīvo šīs šausmas uz skatuves.

Šī iestudējuma scenogrāfs ir Andris Eglītis, viņa iecienītākais materiāls- koks tiešām dominē uz skatuves, un šausmu stāsti līdz ar to kļūst, ja tā var teikt, nedaudz siltāki.

Šausmu izrādes veidošana režisoram Georgijam Surkovam gan ir jaunu atklāsmju pilna, neko tādu pats uz teātra skatuvēm nav redzējis, un viņš neslēpj - šis žanrs iestudējumam nav viegls.

Pirmizrāde „Latviešu šausmu stāstiem” Daugavpils teātrī 1. un 2. oktobrī.