Arnis Martinelli - „Baletomānija” un Vilis Daudziņš - „Teātris bildēs” – tā pieteikta Ventspils teātra namā „Jūras vārti” 22. martā atklātā dubultizstāde, kas turpināsies līdz 17. maijam. Izstāde ir viens no „Jūras vārtu” pusapaļās jubilejas gadu pasākumiem.

Arnis Martinelli, viens no izstādes autoriem, skaidro, ka jautro stāstu par dziesmu melodiju sajaukšanu izlasījis balvu „Kilograms kultūras” ieguvušajā Viļa Daudziņa grāmatā „Pirmie Latviešu dziedāšanas svētki bildēs”. Šāds misēklis mazdziedātājam Daudziņam gadījies Teātra fakultātes izlaiduma eksāmenos. Atklājot zīmējumu izstādi „Jūras vārtos”’, ar tīši greizu dziedāšanu aktieri sveica svētku viesi, un viņš atbildēja.

Vilis Daudziņš: "Redz, tas viss ir liktenis un tas viss ir teātris. Tāpēc jūs esat tur un es esmu šeit – jaunajā teātra ēkā, esmu atradis kādu klusu vietu. Arnis mani uzaicināja piedalīties tādā avantūrā – un, ticiet man, tā tomēr ir avantūra – ļaut, lai tavus darbus, kas ir taisīti ar pirkstu ekrānā, liek uz sienas. Es tiešām esmu saviļņots!"

Talantīgais aktieris ir arī apbrīnojami veikls zīmētājs – par to jau ir pārliecinājušies „Pirmo Latviešu dziedāšanas svētku bildēs” lasītāji. Bet tagad šo talantu var apbrīnot „Jūras vārtu” apmeklētāji – vienā izstādes daļā pie sienām ir Daudziņa portretējumi, draudzīgi šarži, kas veltīti kolēģiem Jaunajā Rīgas teātrī. Zīmējumi patiešām tapuši, ar pirkstu velkot līnijas mobilajā ierīcē.

Un arī otras izstādes daļas – „Baletomānija” autora Arņa Martinelli biogrāfija vēsta par daudzpusīgu apdāvinātību. Martinelli, kas strādājis par žurnālu māksliniecisko redaktoru, ir beidzis Latvijas Mākslas akadēmiju grafikas apakšnozarē, taču vienlaikus ir arī komponists, simfonisko darbu autors. Savu izstāžu viesus mēdz sagaidīt, sēdēdams pie klavierēm.