Saslimstība ar Covid-19 Latvijā turpina samazināties, kumulatīvais divu nedēļu rādītājs sarucis līdz 62,3, arī ierobežojumi kļūst vaļīgāki, bet vienlaikus pasaulei mieru nedod jaunais delta jeb Indijas paveids, kas izplatās arvien vairāk un neļauj atslābt, radot bažas par vēl vienu saslimstības vilni. Tikmēr vakcinācijas process pret šo vīrusu Latvijā pabeidzis aptuveni pusmiljons cilvēku jeb 26,5% iedzīvotāju. Kā veicināt aktivitāti vakcinēties arī turpmāk un uz ko jābūt gataviem rudenī, stāsta Latvijas Republikas ministrs Daniels Pavļuts.

Vakcinācijas temps svētku nedēļā samazinājās, taču cerams, ka tagad tas palielināsies, jo nav nekādu šķēršu, kas traucētu to darīt - Latvijā ir lieli vakcīnu devu uzkrājumi, netrūkst arī jaudas vakcinēt, ir tikai jābeidz šaubīties, jāmet pie malas aizspriedumi un internetā salasītas muļķības, tā intervijā Latvijas Radio uzsvēra veselības ministrs. Šobrīd valdībā nav plānots lemt vēl par kādu ierobežojumu atcelšanu, taču, slimībai vēl vairāk samazinoties, tādas iespējas tiks izskatītas. Pavļuts uzsvēra, ka vakcinētajiem un pārslimojušajiem arī turpmāk nekādu ierobežojumu nebūs. Tiesa, ministrs pieļāva, ka diez vai izdosies līdz vasaras beigām sasniegt, ka vakcinēti būtu jau 70% Latvijas iedzīvotāju.

Vakcinētajiem un pārslimojušajiem arī turpmāk nekādu ierobežojumu nebūs. Arī rudenī, ja nāksies ieviest stingrākus ierobežojumus, vakcinētie un pārslimojušie būs pēdējie, kuri to sajutīs.