Krievijas vara ir nobažījusies par savu cilvēku prātiem, tāpēc medijiem tiek uzlikts par pienākumu nepiesaukt vārdu "karš", neziņot par civiliedzīvotāju zaudējumiem un necitēt informāciju par Krievijas karaspēkā kritušajiem pēc ārvalstu resursu datiem, slēgti ierobežota piekļuve medijiem. Latvijas vēstnieks Krievijā Māris Riekstiņš uzskata – kad sāc ierobežot cilvēku iespējas piekļūt savai informācijai, tātad tu baidies un neesi pārliecināts.

Viņš intervijā Latvijas Radio skaidroja, ka šāda Krievijas varas rīcība liecina – informācija aizvien plašāk nonāk sabiedrības apziņā, ziņām par notiekošo Ukrainā pa dažādām spraugām izspraucoties līdz iedzīvotājiem.

Riekstiņš pauda uzskatu, ka Krievijas vara negrib pieļaut sabiedrības viedokļa maiņu saistībā ar karu Ukrainā, lai cilvēki nenostātos pret administrāciju un Kremli. Tomēr, pēc Riekstiņa domām,

Krievijas tautas spēkā ir ietekmēt varas realizētās politikas nomaiņu, taču jautājums ir, cik cilvēki ir spējīgi mobilizēties.

Tāpat vēstnieks skaidroja, ka Latvijas Ārlietu ministrija aicina valstspiederīgos pamest Krieviju, tādēļ, ka situācijas attīstība ir neprognozējama un transporta iespējas arvien samazinās.

Vēstniecība pagaidām nesaņem daudz Latvijas valstpiederīgo zvanu ar lūgumu palīdzēt, līdz ar to transporta organizēšana pagaidām nav nepieciešama, bet vēstniecībai zvanot daudz Ukrainas valstpiederīgo, kas vēlas izkļūt no Krievijas. Arī Krievijas valstpiederīgie ar ģimenēm vēlas doties no Krievijas uz drošākām valstīm.

Riekstiņš norādīja, ka vēstniecība turpina strādāt, darbinieku evakuācija nav plānota un nekādu apdraudējuma risku nav.