Vētras dēļ no mežiem izvācamā koksne varētu būt ap 2% no kopējā mežizstrādes gada apjoma. Liela daļa šo koku nonāks tieši malkas tirgū, bet cenas tas būtiski neietekmēs, vērtē nozares pārstāvji. Turklāt ne visi nolauztie koki tiks izvākti no meža, jo vietām kritušajiem kokiem nevar piekļūt. Vētras radītie zaudējumi pārsniegs tos ienākumus, kurus mežu saimnieki gūs par vējgāzē iegūto koksni.

Pēc aizvadītās nedēļas spēcīgās vētras Rīgas mežiem lielākie zaudējumi ir Tīreļu mežniecībā, kur pēc pirmās apsekošanas lēsts, ka nogāzti ap 10 tūkstoši kubikmetri koksnes. Vējā nolauzti gan bērzi, gan arī egles un priedes. Šie koki tirgū nonāks zemākā kvalitātē, kā ierasts, lielākoties kā malka, stāsta Rīgas mežu vadītāja Anita Skudra.

Tāpat postījumi iekavēs arī augsnes sagatavošanu, lai veiktu rudens stādīšanu un tas atsauksies arī uz nākošo gadu. Patlaban vēl norit darbi, lai kritušos kokus no mežiem izvāktu un pagaidām šī koksne tirgū vēl nav nonākusi un Rīgas meži izsoli vienā kopīgā lotē plāno veikt tikai pēc pāris nedēļām. Skudra pieļauj, ka šobrīd malkas cena arī kopumā nebūs augsta, jo, līdz ar postījumiem mežos, arī malkas piedāvājums būs lielāks.

Savukārt Latvijas Kokrūpniecības federācijas viceprezidents Kristaps Klauss vērtē, ka kopumā vētrā nogāzto koku apjoms mežaudzēs nav tik liels, lai kaut kā ietekmētu malkas vai citas koksnes produkcijas cenas.

Latvijas Valsts mežu teritorijās vētra visvairāk kokus lauzusi Jūrmalas, Jegavas, Dobeles un Tukuma pusē un pirmās aplēses liecina, ka kopumā nogāzts ap 70 tūkstoši kubikmetru koksnes. Lielākā daļa cietušo koku ir tieši bērzi, stāsta Latvijas valsts mežu pārstāvis Tomass Kotovičs.

Vietās, kur būs bijuši darbi saistībā ar vētras postījumiem gan Rīgas mežos, gan Latvijas Valsts mežos iedzīvotājiem būs iespēja ar īpašām atļaujām ievākt malkai mežizstrādes pārpalikumus – galotnes un zarus.