Valsts ieņēmumu dienests (VID) noliedz SIA "Tokyo city" apgalvojumus, ka notiek vēršanās pret uzņēmuma darbiniekiem, atņemot viņiem sociālās iemaksas 130 000 eiro apmērā, lai tādējādi kompensētu trešo pušu uzņēmumu nodokļu parādus.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme intervijā Latvijas Radio norādīja, ka šis uzņēmums vairākkārt nomainījis nosaukumus, taču gan uzņēmuma vadība, gan visi 250 darbinieki ir tie paši un arī viņu uzkrātie nodokļu parādi saglabājas un ir jānomaksā. Jaunzeme aicināja uzņēmējus rēķināties ar to, ka vairs nevarēs atbrīvoties no parādiem, tikai nomainot uzņēmuma izkārtni.

Jaunzeme to nodēvēja par vēsturiskā taisnīguma iestāšanos. Viņa arī teica, ka bez sociālajām garantijām darbinieki nepaliks. Jaunzeme atgādināja, ka darba devējiem ir jāsamaksā nodokļi par darbiniekiem līdz 23. datumam. Pēc tam to vērtēs kā parādu. Jaunzeme arī atzina, ka Latvijā darbaspēks kļūst dārgāks, mainās struktūra, neproduktīvie sektori sarūkt. Pieaug eksports, kas nodrošina nodokļu pieaugumu, un tā ir laba ziņa gan Latvijai ekonomikai, gan arī izglītības nozarei, ka pieprasīti ir inženieri un citi eksperti.