Kopš 18. maijā Ukrainā spēkā stājies jaunais mobilizācijas likums, un jau pusotrs miljons karaklausībai pakļauto ukraiņu ir atjaunojuši savus datus valsts reģistrā. Ar jauno likumu ir samazināts karā iesaucamo vīriešu vecuma slieksnis un noteikti daudz bargāki sodi par izvairīšanos no mobilizācijas.

Ukrainas pilsētās karavīru Teritoriālās komplektēšanas nodaļas jeb tā dēvētos kara komisariātus, kopš stājies spēkā jaunais mobilizācijas likums, var pamanīt pa gabalu kā vietas, kur pulcējas liels skaits vīriešu.

Danilo stāsta, ka stāvot rindā jau no pieciem rītā.

"Elektroniskā rinda šobrīd strādā testa režīmā, tāpēc faktiski darbojas arī dzīvā rinda. Labāk atnākt ātrāk."

25 gadus vecais Danilo ir pirmais pārdesmit cilvēku garajā rindā pie komisariāta Kijivā, lai atbilstoši jaunajam likumam valstij iesniegtu savus personiskos datus – tie iesaukšanas centram ļaus viņu atrast, ja tiks nolemts viņu mobilizēt.

Šādi dati 60 dienu laikā ir jāiesniedz pilnīgi visiem Ukrainas vīriešiem vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Daļai no viņiem vēlāk pienāks paziņojumi par iesaukšanu armijā. Ukrainas frontē šobrīd kritiski trūkst papildspēku. Simtiem tūkstošiem karavīru nepārtraukti karo jau trešo gadu. Daudzi ir fiziski un emocionmāli izsmelti, bet nomainīt viņus nav ar ko.

Danilo gan šobrīd došanās uz fronti nedraud.

"Es esmu aspirants. Strādāju ķīmijas jomā," skaidro Danilo. Viņam ir atlikta iesaukšana karadienestā, bet tas ir jāapstiprina komisariātā.

Līdzīgi sevi par pasargātiem no tūlītējas iesaukšanas uzskata vēl vairāki rindā stāvošie.