Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) darbinieku trūkuma dēļ plāno īslaicīgi apturēt vairāku mazāk noslogoto posteņu darbību. To vidū arī Baldones postenis. Tajā šogad bijuši 53 izsaukumi uz ugunsgrēkiem tuvējā apkārtnē. Posteņa komandieris Jānis Grīviņš ir ugunsdzēsējs 12 gadus, bet Baldones posteni vada vairāk nekā divus gadus.

Par ugunsdzēsēju profesiju, slodzi un zemajām algām, kā arī par iespēju piesaistīt jaunus darbiniekus plašāk sarunā ar Baldonas posteņa komandieri.

VUGD ir paziņojis, ka atsevišķus posteņus varētu īslaicīgi slēgt tieši darba roku trūkuma dēļ. Vai Baldones postenis arī ir šajā sarakstā?

Jānis Grīviņš: Jā, mēs esam šo posteņu sarakstā, kur darbība tiks apturēta līdz jaunajam gadam. oktobrī tās jau bija piecas reizes, kad postenis tiek izslēgts uz vienu dienu.

Bet tagad postenis nedarbosies visu šo periodu līdz jaunajam gadam?

Jānis Grīviņš: Nē, mēs līdz novembra vidum vēl strādāsim un tad uz 27 dienām slēgsimies ciet. Un uz svētku laiku atkal atsāksim nākt uz dežūrām un sniegt šo pakalpojumu sabiedrībai. Es esmu posteņa komandieris un arī esmu spiests šajā laikā iet dežūrās, jo mums nav cilvēku un viņi slimo, un es viņus aizvietoju.

Parasti tas nav jūsu amata pienākums?

Jānis Grīviņš: Klasiski tas nav, bet tā kā mums ir jānodrošina nepārtrauktība, tad, nu, situācija ir izveidojusies tāda, ka fiziski vienkārši nav cilvēku un no 12 cilvēkiem viens atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, divi ir uz slimības lapas un viens vēl atrodas atvaļinājumā, tad paliek mums astoņi cilvēki ieskaitot mani.

Cik šādā postenī kopumā ir štata vietu?

Jānis Grīviņš: Mums kopumā ir jābūt 18 darbiniekiem, bet mums ir sešu cilvēku iztrūkums, tie ir 33%.