Reaģējot uz to, ka pieciem viesstrādniekiem no Uzbekistānas atklāta Covid-19 saslimšana, valdība 28.jūlijā lēma viesstrādniekiem noteikt stingrāku kontroli – viņiem būs jāveic divi testi. Slimību kontroles un profilakses centrs tomēr neuzskata, ka ievestais darbaspēks Latvijā būtiski vairotu vīrusa izplatību. Kopš ārkārtas situācijas beigām Latvijā iebraukuši 672 viesstrādnieki, visvairāk viņi tiek nodarbināti sezonas darbos lauksaimniecībā.

Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologs Jurijs Perevoščikovs atceras vēl vismaz divus gadījumus, kad Covid-19 konstatēts Latvijā iebraukušiem viesstrādniekiem. Parasti testēšanu veic darba devēji, tā bijis arī šoreiz, kad vīruss atklāts pieciem iebraucējiem no Uzbekistānas.

Perevoščikova rīcībā nav informācijas, ka saslimušie būtu paspējuši uzsākt darba gaitas. Viesstrādnieku grupa no Uzbekistānas Latvijā ieradās caur Baltkrieviju, lidmašīnas reiss ir identificēts un informācija nodota arī Uzbekistānas un Baltkrievijas varas iestādēm.

Attiecībā uz viesstrādniekiem izšķirošas esot pirmās divas nedēļas. Atbildības nasta jānes darba devējiem, nodrošinot pašizolācijas noteikumu ievērošanu. Bet epidemiologs neuzskata, ka viesstrādnieki kā īpaši veicinātu vīrusa izplatību Latvijā.