Patlaban notiekošās partiju sarunas par jaunās valdības izveidi liecina, ka notiek cīņa par varu, par amatiem, nevis ir vēlme attīstīt valsti, intervijā Latvijas Radio teica Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas deputāts Viktors Valainis, norādot, ka atsevišķi politiskie spēki jau norobežojušies no saviem vēlētājiem dotajiem solījumiem.

Viņš apgalvoja, ka premjera Krišjāņa Kariņa no "Jaunās Vienotības" mēģinājums ievilkt "Progresīvos" valdībā, esot vēlme nostiprināt savu krēslu. Valainis uzskata, ka, norobežojot ZZS no dalības valdībā, parijas mēģina panākt sev vairāk politisko amatu. Bet vienīgā iespēja izveidot stabilu, rīcībspējīgu valdību esot ar ZZS valdībā.

Vēlētāju balsojums Saeimas vēlēšanās parādījis, ka līdzšinējais valdības darbs neapmierina, vairākas partijas jau ir nost no poliskās skatuves, un ja turpināsies līdzšinējā politika, tad pēc četriem gadiem atkal 2-3 politiskās partijas vairs netiks pārvēlētas.

Vēlētāji ir atbalstījuši šādu ZZS nostāju – ar Aivaru Lembergu kā premjera amata kandidātu, un politiskais spēks negrasās mainīt savu nostāju. ZZS neatbalsta Krišjāni Kariņu kā jaunās valdības premjeru, jo negatīvi vērtē viņa līdzšinējo darbu premjera amatā.

ZZS uzskata, ka "Jaunai Vienotībai" būtu jāmeklē cits premjera amata kandidāts savās rindās vai arī savu kandidātu varētu virzīt kāda cita partija.