Balvu novada Viļakā ir sācies starptautiskais glezniecības plenērs, kas jau sesto reizi tiek organizēts par godu māksliniekam Valdim Bušam. Plenērs tiek organizēts sadarbojoties vietējai pašvaldībai sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Vairāk nekā nedēļas garumā seši mākslinieki Viļakas apkārtnē gūst iedvesmu saviem mākslas darbiem.

Madara Tropa ir viena no sešām starptautiskā glezniecības plenēra dalībniecēm. Ir no Latvijas, taču dzīvo Amerikā. Šobrīd ir atvaļinājums, kuru izvēlējās pavadīt glezniecības plenērā. Madara turpina stāstot par savu gleznošanas tehniku, novērtējot iespēju radoši izpausties tieši Latvijā.

Plenērā šogad piedalās mākslinieces no Latvijas, Somijas, Dienvidkorejas, Lietuvas un Turcijas. Piemēram, māksliniece no Turcijas, mākslas profesore Nimeta Kesere (Nimet Keser) Latvijā ir jau trešo reizi. Pirmās divas reizes Latviju iepazina esot Daugavpils Marka Rotko māksla centrā, un Latvija ir iepatikusies, ir tīra un neliela valsts un ir pateicīga vieta arī ainavas gleznotājiem, tādēļ māksliniece vēlējusies šeit atgriezties, un šoreiz bijusi brīnišķīga iespēja nokļūt tuvāk dabai, nelielajā Viļakas mazpilsētā. Mākslinieci pirmie gūtie iespaidi Viļakas pusē iedvesmo.

Plenēra dalībnieces glezno gan ārā pie dabas, gan ir ierīkotas gleznošanas studijas skolas klašu telpās. Pa skolas logiem redzams blakus esošais ezers. Katru gadu mākslinieki plenēram piesakās un žūrija izvērtē, tāda veidā izvēloties dalībniekus. Par norisi vairāk stāsta plenēra viens no kuratoriem, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītājs Māris Čačka.

Plenērs tiek organizēts par godu gleznotājam, ainavistam Valdim Bušam, kas dzimis 1924. gada 25. jūlijā Abrenes apriņķa Viļakas pagastā.

6.Starptautiskā glezniecības plenēra „Valdis Bušs 2021” tapušos darbus būs iespēja apskatīt izstādē, kas tiks atklāta šo ceturtdien Viļakas novada muzeju izstāžu zālē. Katram plenēra dalībniekam vismaz divi darbi būs jādāvina Viļakai, kur nākotnē ir iecerēts veidot Valda Buša mākslas centru.