Mainās tehnoloģijas, bet cilvēku alkas pēc laimes paliek nemainīgas – tāds ir Viļa Daudziņa secinājums, strādājot pie iestudējuma "Jaunie latviešu stāsti". Pirmos "Latviešu stāstus" Alvis Hermanis iestudēja pirms 17 gadiem, un tajos reālus un pašu izraudzītus Latvijas cilvēkus portretēja vadošie Jaunā Rīgas teātra aktieri. Tagad pēc līdzīga principa savus stāstus radījuši topošie šī teātra aktieri – 4.kursa studenti. Ar viņiem kā režisors strādājis Vilis Daudziņš.

Līdzās braukšanas instruktoram, ko atveido Matīss Ozols, izrādē iepazīsim arī dziedātāju, apsargu, astrologu, medmāsu un vēl citu profesiju cilvēkus, ko uz skatuves portretēs topošie Jaunā Rīgas teātra (JRT) aktieri. Kopumā viņi izstāstīs 18 stāstus trijos vakaros.

Noteikumi šīs lomas iestudējot, bija ļoti līdzīgi kā pirms 17 gadiem, kad Alvis Hermanis radīja pirmos "Latviešu stāstus", taču šoreiz izrādi iestudē viens no pašiem spilgtākajiem pirmā iestudējuma stāstniekiem Vilis Daudziņš.

Savulaik "Latviešu stāsti" aizsāka Jaunajam Rīgas teātrim tik raksturīgo pētniecisko izrāžu virzienu. Tas izrādījās ļoti produktīvs veids, kā aktieriem slīpēt savu meistarību un vienlaikus uzrunāt skatītājus par aktuālām un viņus saistošām tēmām. Likās tikai pašsaprotami, ka šo žanru apgūst jaunie Jaunā Rīgas teātra aktieri.

"Jauno latviešu stāstu" pirmizrādes notiks trijos šīs nedēļas vakaros. Pirmais vakars būs trešdien, 24. novembrī, otrais – piektdien, bet trešais – svētdien.