"Radīšanas process palīdz atgūt līdzsvaru un notur pie veselā saprāta," atzīst gleznotāja Vineta Kaulača, kuras jaunā personālizstāde "Uzgaidāmā telpa" no 20.novembra apskatāma galerijā "Māksla XO". Izstāde atspoguļo mākslinieces sajūtas un pārdomas par šogad piedzīvoto neparasto laiku, kura viens no simboliem ir tukšas telpas, kas nu jau kļuvušas par īpašu šī laika zīmi.

Par spīti visam, izstādes kopējā intonācija ir gaiša un dzīvi apliecinoša, un tās vadmotīvs ir dzīves mūžīgā mainība un kustība.

"Nu, piemēram, šis darbs, kam ir arī izstādes nosaukums "Uzgaidāmā telpa", bija pirmais darbs, ko es gleznoju, atkal strādājot savā Rīgas darbnīcā, nu tur jau bija kondensējušies visi šie iespaidi un uzkrājumi," stāsta Vineta Kaulača.

Gleznā, par kuru stāsta Vineta Kaulača, milzīgā, gaišā un saules pielietā telpā redzami vientuļi uzgaidāmajām telpām tipiski soliņi. It kā statisks brīdis, bet tajā jaušama kāda tieši Vinetas Kaulačas rokrakstam raksturīga spriedze un dinamika, kas it kā skatienu aizrauj līdzi perspektīvas bezgalībā. Un raisa pārdomas par visu lietu mūžīgo mainību.

Telpa un tās attiecības ar cilvēkiem vienmēr interesējušas mākslinieci. Interesanti, ka iepriekš savās gleznās viņa ne reizi vien telpas attīrījusi no visa liekā savā iztēlē, bet viņai nekad nebija ienācis prātā, ka tā tas var notikt arī realitātē. Tagad viņas darbi ir tieši par šo – jauno realitāti.