Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir gan meditatīvu koncertu, gan jaunu mūzikas albumu dzimšanas brīdis. Pirms pieciem gadiem arī Mūzikas akadēmijas etnomūzikas studentes Lauma Matule un Dārta Drava izlēma sagatavot mazu gada nogales koncertprogrammu. No viņu muzikālās saspēlēs izaugusi grupa „Jōra”, kam 1.decembrī iznāca pirmais pilnais albums „Tatata”, bet pēc nedēļas sāksies koncerttūre dalībnieka Ivara Štubja dzimtajā Austrālijā.

Rāmā skandināvu melodija, ko savā jaunajā albumā „Tatata” klausītājiem dāvina pasaules mūzikas grupa „Jōra”, piestāv sniegainajai decembra sestdienai Rīgā, ceļā uz Ziemas saulgriežiem. Bet tūdaļ jau domās nokļūstam karstā vasarā Latgales sētā, kur sadziedās Dārta Drava, kas grupā spēlē vijoli, un Lauma Matule, kas virtuozi valda pār kokli, flautu un stabuli.

Albuma „Tatata” nosaukums paņemts no piedziedājuma lietuviešu dziesmai par gulošo lapsiņu. Drīz pēc tam skan arī ģitārista un vokālista Ivara Štubja oriģinālkompozīcija etno ritmos ar angļu 18. – 19.gadsimta dzejnieka Viljama Bleika vārdiem, iedvesmas avots esot arī Ziemeļāfrika. Mūziķi modri vēro publikas reakciju. Viņiem šis ir pirmais pilnais albums, no 1.decembra pieejams „Spotify” platformā, līdz Ziemassvētkiem iznākšot arī disks.