Ik gadu, sākoties apkures sezonai, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņem izsaukumus uz ugunsgrēkiem, kas izcēlušies saistībā ar nepareizu elektrosildierīču un apkures iekārtu lietošanu. Arī šogad jau saņemti šādi izsaukumi, intervijā Latvijas Radio teica VUGD priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis.

Pēdējo 10 gadu laikā bojāgājušo skaits ugunsgrēkos Latvijā ir samazinājies par 42%, tomēr joprojām ir daudz bojāgājušo, un šogad to skaits, salīdzinot ar pagājušo gadu varētu būt lielāks, prognozēja Baltmanis. Viņš atzina, ka bojāgājušo statistikā nozīmīgs ir sociālekonomiskais faktors - daudz bojāgājušo ir trūcīgo un senioru vidū.

VUGD īstenos pilotprojektu, kurā informēs mazāk aizsargātos iedzīvotājus par ugunsdrošību. Pagaidām pilotprojektam piekritušas sešas pašvaldības, tostarp Rīga un Jūrmala, bet kopumā valstī ir ap 100 tūkstošiem šādu iedzīvotāju. Baltmanis atzina, ka galvenie ugunsgrēku iemesli valstī 60% gadījumu ir neuzmanīga rīcība ar uguni, kā arī neatbilstoša apkures un elektroierīču lietošana.

Tāpat VUGD pārstāvis norādīja, kā dienestā šonedēļ lems, ko darīt ar nevakcinētiem ugunsdzēsējiem. Nevakcinēti ir aptuveni 40% dienesta darbinieku. Ja viņus atlaidīs, glābēji nevarēs pilnībā pildīt savas funkcijas.

Lēmums par nevakcinētiem ugusndzēsējiem jāpieņem laikā, kad ugunsgrēkos bojā gājušo skaits pieaug. Baltmanis teica, ka šogad tādu varētu būt vairāk nekā pērn, un tas esot ne tikai Merķeļa ielas gunsgrēka dēļ, kurā bojā gāja astoņi cilvēki.