Pievēršoties pašiem mazākajiem lasītājiem, kultūras žurnāliste Zane Volkinšteine ir uzrakstījusi bērnu grāmatu „Bīstamais dārziņš”. Tā vienlaikus gan pamāca, gan uzjautrina, gan arī ļauj ielūkoties spilgtā bērnu fantāzijas pasaulē. Un visu to papildina krāsām bagātas ilustrācijas. Savukārt pieprasījums pēc bērnu grāmatām pēdējā laikā ir pieaudzis. Tā informē Latvijas Grāmatizdevēju asociācijā, atzīmējot, ka iespieddarbi ir pieprasīti arī ārzemju latviešu vidū.

Krāsainām ilustrācijām bagātajā Zanes Volkinšteines bērnu grāmatā „Bīstamais dārziņš” runa ir par mazo zēnu vārdā Bruno, kurš nav pārliecināts, vai viņam patiks dzīvoties bērnudārzā. Tāpēc viņa vecākā māsa Jete ik dienu viņu uzmundrina, stāstot viņam savus bērnudārza piedzīvojumus. Taču māsa teiktajā arī kaut ko piefantazē, tādējādi radot varoņiem cienīgus stāstus. Piemēram, kāds tētis, kas strādā zooloģiskajā dārzā, savai meitai atvedis žirafi. Tā savu garo kaklu iebāž pa logu istabā, un pēc tam bērni, sasēdušies uz dzīvnieka kakla, dodas pa ielām līdz pat zoodārzam. Vai šī un citas epizodes no bērnu dzīves tiešām varēja notikt, autore Zane Volkinšteine norāda, ka tas būtu jāšķetina katram lasītājam individuāli.

Krāsām bagāto ilustrāciju autore Zane Zlemeša skaidro, ka viņai bija svarīgi, lai grāmata ir dzīvespriecīga, tādēļ ar krāsām nav skopojusies. Darbus oriģināli radot ar zīmuli un guaša krāsām, māksliniece ilustrācijas izveidojusi vienā noskaņā. Zane Zlemeša atzīstas, ka radīt attēlus bērnu grāmatai ir bijis grūts darbs.

Savukārt – runājot par bērnu grāmatu pieprasījumu, Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas vadītājas vietniece Skaidrīte Naumova atzīmē, ka pēdējā laikā tas ir pieaudzis. It īpaši to var novērot Covid-19 pandēmijas laikā, kad vecāki grāmatas aktīvāk sākuši pirkt internetā un grāmatu tirdziņos. Viņa norāda, ka bērnu grāmatas ir pieprasītas arī ārzemju latviešu vidū. Viņi iespieddarbus pērk Latvijā un aizved uz savām skolām.